DOLAR20,0323% 0.05
EURO21,5114% 0.5
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,1302% -0.05
ALTIN1.251,87% 0,16
BITCOIN27.882,464.127

Yeni Malatyaspor’un Kaderi Belli Oluyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeni Malatyaspor’un Kaderi Belli Oluyor

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman, “Kulübün düzlüğe çıkması biraz zor olabilir. Malum giden arkadaşlarımız talan edip gitmişler. Bize de posası kalmış, nasıl canlandırabiliriz onun hesabını yapıyoruz. Biz mücadelemizi veriyoruz” dedi.

Yaman, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından tüzük değişikliği için bir kongre yapacaklarını ardından da genel kurula gideceklerini açıkladı.

İstanbul’da çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Yaman, “Kulüple alakalı çalışmalarımızı yapıyoruz. Neler yapılabilir bununla ilgili görüşmelerimiz var” dedi.

“YILMAZ HOCAMIZLA BİRLİKTE BİR MÜCADELE İÇERİSİNDEYİZ”

Yaman, yönetim olarak kulübü ayakta tutmak için mücadele verdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Kulübün düzlüğe çıkması biraz zor olabilir. Malum giden arkadaşlarımız talan edip gitmişler. Bize de posası kalmış, nasıl canlandırabiliriz onun hesabını yapıyoruz. Biz mücadelemizi vereceğiz. Bakalım gücümüz yettiğince lige bu şekilde başlayacağız. Şu anda Yılmaz hocamla (Yılmaz Vural) ile bir mücadele içerisindeyiz.”

“ÖNEMLİ OLAN TRANSFER TAHTASINI AÇMAK”

Ahmet Yaman, “Yılmaz Vural’ın düşüncesi nedir?” sorusuna, “Tahtayı açmadığımız sürece kim gelirse gelsin tabii ki sıkıntı olacak. Önemli olan transfer tahtasını açmak. Bizde bunun hesabını yapıyoruz. Ne yapacağımıza bakıyoruz. Tahtayı açmadığımız sürece mevcut kadroyla çok ilerleyebileceğimizi düşünmüyoruz” cevabını verdi.

“BİR AY İÇERİSİNDE HER ŞEY ŞEKİLLENECEK”

“Takımda samimi bir yönetim var” diyen Yaman, “Mücadeleci ve arayış içerisinde olan bir yönetimiz. Malatyaspor’umuzu nasıl tekrarında ayağa kaldırırız, hak ettiği yerlere nasıl taşırız onun mücadelesini veriyoruz. Önemli olanda bu mücadeleyi göğüslemekti. Şu an biz bunu göğüsledik. Bakanlarımızla görüşüyoruz. Gerekli girişimleri yapıyoruz. Valimiz ve büyükşehir belediye başkanımızla ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bir ay içerisinde her şeyin şekilleneceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“OYUNCULARIMIZIN DÖNÜŞÜYLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK”

Takımdan ayrılan futbolculara da değinen Yaman, “Gidenler zaten bizim işimize çok yaramıyordu. Gittikleri yerde de birkaçı dışında kadroya giremediler. Diğer oyuncularımız zaten geri gelecekler. Ki futbolcumuz gitti, başkada bize sıkıntı verecek bir oyuncu şu an yok. Oyuncularımızın dönüşüyle ilgili herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

YORUM YAP

Berkman DulcanTÜM YAZILARI

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR