DOLAR23,0802% -0.76
EURO25,1794% 0.4
STERLIN29,4436% 0.08
FRANG25,6679% 0.42
ALTIN1.458,80% 0,54
BITCOIN620.205-0.546
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“YALNIZ BIRAKILIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Malatya İl Başkanı Mustafa Gözükara gazetemize özel açıklamalarda bulunarak CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba haricinde Derneğe destek çıkan hiçbir vekilin olmadığını belirtti.

Gözükara konuşmasına şu şekilde devam etti;

Türk Vatanı ve Milletimin ebedi varlığını Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünün sağlanması amacı için kendisine verilen görevleri üstün hizmet anlayışı içinde canlarını feda etmekten çekinmeyerek görev yaparken hayatını kaybeden Şehitlerimizin geride kalan dul ve yetimleri ile malul ve gazilerin taleplerinin olabildiğince yerine getirilmesi her şeyden önce kutsal vatandaşlık görevidir.

Bizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canımızı ve kanımızı vermiş şehit aileleri ve gaziler olarak öncelikle saygı görmek istiyoruz. Bütün ziyaret ve çalışmalarımızı da bu amaçla yapıyoruz. Hak ettiğimiz yerde miyiz elbette değiliz.  Bunun için hem biz hem de bu konuda görev yapan herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Her gittiğimiz kurumda sivil toplum kuruluşu statüsündeyiz. Ve zaman zaman yaklaşık 1000 tane sivil toplum kuruluşu var cevabıyla karşılaşıyoruz.Bizler bütün sivil toplum kuruluşlarından farklı bir yere sahibiz.Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.Bundan sonraki çalışmalarımızda bu yönde olacaktır.Katıldığımız toplantılarda bize bütün sivil toplum kuruluşlarım diye değil şehit Ailelerim ve gazilerimiz diye hitap edilmesini istiyoruz.Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz her türlü siyasetin üstündedir. Ziyaretlerimizi de Vatan, Millet Bayrak,Ezan sevgisi olan her kesime yapıyoruz.Dernek binamız bütün Şehit ailelerimiz ve Gazilerimize hizmet etmektedir.Burası Şehit ailelerimiz ve Gazilerimizin hatta bütün Malatya insanımızındır. Kapımız herkese açıktır.Çalışmalarımız bu amaçla devam edecektir. Malatya da bu çalışmalarımız devam ederken Genel merkez ve bütün Şubelerle beraber Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz için Anayasamızın 10 ncu ve 61 maddesi gereği Bu ailelerimizin yaşam seviyelerini iyileştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.

Başkan Gözükara Talepler hakkında açıklama yaparak taleplerini şöyle sıraladı

 1. Şehit anne ve babalarımızın maaşını bir asgari ücret düzeyine getirilmesi.
 2. Devlet Övünç madalyası verilen ailelerimize ve gazilerimize madalya maaşının verilmesidir.
 3. İş hakkının şehit çocuklarımızın tamamına ve Gazilerimize ikinci iş hakkının verilmesi
 4. Eğitim öğretim ve tütün yardımın artırılması
 5. Şehit ailelerimize verilen ÖTV hakkının Gazilerimize de uygulanması.
 6. Şehit ve Gazi Çocuklarımızın Vakıf üniversitelerinde burslu okutulması
 7. Sosyal yardımlaşma tarafından yapılan yardımların illere göre değil tüm Türkiye için düzenlenmesi
 8. Mevzuat dağınıklığının giderilmesi
 9. Derneklerin yasayla maddi olarak desteklenmesi
 10. Erlere verilen %25 artışın rütbeli personele de uygulanması (2012 ve 2013 te uygulanan)
 11. On yıllık kira yardımının on beş yıla çıkarılması (Rütbeli Personel için)

GÖZÜKARA’DAN AFRİN AÇIKLAMASI

Bu arada sıcak bir gündemi var ülkemizin diyen Gözükara, “Bizde bu sıcak gündemi takip etmekteyiz. Suriye’nin Kuzeyinde oluşan Pyd ve Pkk güçleri Ülkemiz için her zaman tehdit olmaya devam edecektir. Buradaki oluşumun hayat bulmaması için bu konuda yapılacak her türlü harekât için Devletimizin Hükümetimizin ve Askerlerimizin yanındayız. Desteğimiz tamdır. Bu arada durmadan tırlar dolusu askeri yardım yapan ABD hükümetini kınıyoruz. Bu oluşum mutlaka durdurulmalıdır. Afrin Harekâtına katılan ve katılacak olan tüm subay astsubay uzman çavuş, erbaş ve erlerimize dualarımızla gerekirse canımız kanımızla destek vermeye devam edeceğiz. İnşallah sağ salim tırnakları bile kanamadan anne baba eş çocuklarına salim dönecektir” dedi.

“KONFERANSLAR DEVAM EDİYOR”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri olarak Yeni Başlattığımız Proje Kapsamında Malatyadaki Tüm okullarımızı ziyaret edip Şehitlik ve Gazilik Üzerine Konferans veriyoruz diyen Gözükara “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği 1915 Yılında kurulan Milli savunma Bakanlığı tarafından desteklenen 43 ilde şubesi ve 23 adet temsilciliği bulunan 10 000 den fazla üyesi olan ve Şehit Aileleri,Harp ve Vazife Malulleri ile Malul gazilerin sorunlarını çözmeyi kendine amaç edinmiş bir dernektir.Bizler bu kapsamda kendimize görev olarak öncelikle Şehitliği ve Gaziliği toplumumuza anlatmayı amaç edindik.Bu kapsamda Malatya’daki tüm okullara gitmeyi planlıyoruz.Çünkü vatan sevgisi ilk ailede ondan sonrada okullarda başlar.ilkini Selahattin Eyyubi Anadolu imam hatip lisesinde gerçekleştirdiğimiz konferanstan cok sohbet ortamında gecen ziyaretimiz daha sonra Çınar Kolejiyle devam etti.Bu çalışmamız bizden talep eden bütün okullarımızda gerçekleştirilecektir” dedi.