DOLAR23,5242% 1.66
EURO25,4668% 1.3
STERLIN29,7006% 1.26
FRANG26,2049% 1.59
ALTIN1.484,74% 1,61
BITCOIN626.511-0.11
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“TEMİZLİK HİZMETLERİNDE ÇITAYI YÜKSELTTİK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“TEMİZLİK HİZMETLERİNDE ÇITAYI YÜKSELTTİK”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Temizlik İşleri Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Törende yapılan konuşmalarda Malatya’daki temizlik hizmetlerinin başarıyla sürdürüldüğü, hizmet çıtasının yükseltildiği ifade edildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Sivil Toplum ve Meslek Örgütleri Başkanları, mahalle muhtarları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 “YEŞİLYURT, MALATYA’NIN BÜYÜYEN VE GELİŞEN YÜZÜDÜR” 

Törenin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “30 Mart 2014’te Büyükşehir’e Büyük Yeşilyurt hedefiyle başlattığımız hizmet sevdamızı Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt diye taçlandırdık. Yeşilyurt, Malatya’nın büyüyen ve gelişen yüzüdür. Kent merkezinde yıllık nüfus artışı 8-10 bin arasındayken ilçemizdeki bu artışın 12-15 bin arasında olması nedeniyle ortaya çıkan bu büyümeyi sağlıklı ve planlı bir şekilde yönetiyoruz. Nüfus artışından doğan 3-5 bin arasındaki konut artışını hesap ederek alt ve üst yapı ile yollarımızı, cadde ve sokaklarımızı baştan aşağıya yeniliyoruz, yeni sosyal yaşam alanlarını ilçemize kazandırıyoruz. Temizlik hizmetleri de bu yenilenme ve değişim sürecinde önemli bir yer kaplamaktadır. Büyükşehir Belediyemiz şehrin alt yapısı ve ana caddeleriyle ilgili çalışmalar yaparken bizlerde ara caddeler ve binlik imar planlarıyla ilgili çalışmaları titizlikle sürdürmekteyiz.7/24 milletimizin hizmetinde olan Yeşilyurt Belediyesi’nde AK Parti Belediyecilik anlayışının en güzelini yapmaya özen gösteren bir hizmet anlayışı hâkimdir. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesini bazı gazete manşetlerindeki ‘Tayyibin İşi Allah’a kalmış’ gibi kara propaganda ve tüm saldırılara rağmen su, çöp ve hava kirliliğindeki tüm sorunları çözdükten sonra İstanbul’u bambaşka bir görüntüye dönüştürüp dünyanın sayılı kentlerinden biri haline dönüştürmesi bize en büyük ilham kaynağıdır. AK Belediyeciliğin temelinde millete hizmet vardır.Hizmetin bir mutfağı vardır, birde saha çalışmaları vardır, bu kapsamda ilçemizin her bölgesine hizmet ulaştıran Temizlik, Çevre, Fen İşleri, Park ve Bahçeler gibi Müdürlüklerimizin daha verimli ve kalıcı hizmetler sunmasına önem veriyoruz” dedi.

“YER ALTI VE YER ÜSTÜ KONTENYIRI HİZMETİNDE ÖNCÜ OLDUK”

Temizlik İşler İdari Binasının Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni eden Başkan Polat, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün temel ihtiyaçlarına cevap verecek hizmet binamızı Kiltepe mahallemizin sınır bölgesinde belediyemize ait yedi dönümlük alan üzerine inşa ettirdik. 500 m2 kapalı alana sahip, tek kat olarak inşa edilen yeni hizmet binasında her hizmet bölgesine ait odalar, toplantı odası, yemekhane, soyunma odaları bulunmaktadır. Yeşilyurt İlçesindeki temizlik hizmetlerini işini aşk ve sevdayla yapan, mesai mefhumu gözetmeden 7/24 gerçekleştiren 356 personelimizle sürdürmekteyiz. Malatya geçmişten beri temizlikte önde giden bir şehirdir ancak biz bu çıtayı daha yukarılara çıkarmak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ankara’dan bu tarafa Kayseri’de dâhil olmak üzere Mersin, Adana ve Gaziantep gibi kentlerimizde yer altı ve yer üstü konteynırları gelmedi, bu kentlerimize de gelecek ancak biz 30 Mart 2014 tarihinde göreve başladığımızda ‘bu şehir bu yatırımı hak ediyor’ diyerek her yıl 100 adet yer altı ve yer üstü konteynırını yerleştirdik. Bugün itibariyle 300 adet yer altı, 200 adet yer üstü konteynırı milletimizin hizmetindedir. Bu hizmette öncü olmanın onurunu yaşıyoruz. Çünkü Malatyalı ve Yeşilyurtlu hemşerilerimiz hizmetlerin en güzeline ve en iyisine layıktır. İlçemizin temizlikte fark oluşturması noktasında gece gündüz demeden çalışan başta Temizlik Müdürümüz olmak üzere sahada aslanlar gibi çalışan personellerimizi tebrik ediyorum. Yoğun programına rağmen bizi kırmayarak açılışıma katılan Sayın Bakanımıza ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“YEŞİLYURT BELEDİYESİ TEMİZLİKTE TİTİZ BİR ÇALIŞMA SÜRDÜRÜYOR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, Yeşilyurt Belediyesinin temizlik hizmetlerinde başarılı çalışmalar yaptığına dikkat çekerken şunları söyledi; “Temizlik İşleri Binamız kentimize hayırlı uğurlu olsun. Malatya, Büyükşehir Belediye statüsüne kavuştuktan sonra çok hızla gelişen şehirlerarasına girmiştir. Temizlik hizmetleri bir kent için çok önemlidir, Malatya bu anlamda öne çıkan, dikkat çeken kentler arasındadır. Bir şehri temiz tutmanın en önemli ayağı, kirletmemektir. Tabii ki var olan temizlik hizmetlerini de kaliteli kadrolar ve ekiplerle sürdürmek zorundayız. Bunun yanında cadde ve sokakları, kaldırımları, cep otoparkları, kavşakları, refüjlerin kaliteli, nitelikli ve standartlara uygun yapılması da temizlik hizmetlerinin temel unsurları arasındadır. Dolayısıyla kaldırımı düzgün olmayan, dağınık, ölçüsü bozuk yerlerin kirletilmesi kolay, temizliği zor olur. Belediyeler olarak buna dikkat ediyoruz.Yeşilyurt, Malatya’nın hızla gelişen merkez ilçesidir, çok iyi kadrolara sahibiz, şehrimizin her noktası tertemizdir.Yeşilyurt Belediyesi de bu anlamda çok aktif ve faydalı hizmetler sunuyor. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“YENİ HİZMET BİNASI HAYIRLI OLSUN”

Malatya Valisi Ali Kaban ise, kentlerin temizlik hizmetlerinin önemli olduğunu ifade ederken, Yeşilyurt’taki hizmetlerin daha kaliteli ve nitelikli olması adına hizmete sunulan Yeşilyurt Belediyesi Temizlik Hizmet Binasının hayırlı olmasını temenni etti.

“MALATYA’DA TEMİZLİK ÇITASI HEP YUKARIDA OLMUŞTUR”

Malatya’nın temizlik hizmetlerinde Türkiye’de öne çıkan şehirlerarasında olduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “Ekonomi Bakanlığımız tarafından verilen teşviklerle beraber enerji desteğinin yanı sıra altıncı bölge desteğini kazanan kentler arasında yer alan Malatya’da farklı bir yatırım iklimi vardır, bu yatırımlarında ilin ekonomisinin güçlenmesi bakımından önemli desteklerdir. Malatya’nın geçmişten beri temizlik hizmetlerinde çıtası hep yüksek olmuştur. Temizlik hizmetlerinde görevli kardeşlerimiz sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlarımız uyandığında daha temiz cadde ve sokaklara adım atması için çalışıyorlar, bu hizmetleri aksatmadan sürdüren başta Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat olmak üzere Temizlik İşler Müdürlüğümüz çalışanlarını tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimiz temizlikteki çıtayı aşağıya düşürmemek adına büyük bir fedakârlık yapıyorlar, gayret gösteriyorlar. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve protokol üyeleri tarafından yeni hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, binayı gezen Bakan Tüfenkci ile diğer davetlilere Temizlik İşler Müdürlüğünün faaliyetleri ve hizmet binasının içyapısı hakkında bilgiler paylaştı.