DOLAR23,5242% 1.66
EURO25,4668% 1.3
STERLIN29,7006% 1.26
FRANG26,2049% 1.59
ALTIN1.484,74% 1,61
BITCOIN626.511-0.11
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“TEK ADAYLA DEMOKRASİ OLMAZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“TEK ADAYLA DEMOKRASİ OLMAZ”

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen, CHP Kurultayının Demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirildiğini söyledi.

“TEK ADAYLA DEMOKRASİ OLMAZ”

CHP İl binasında, parti yöneticileri ile birlikte, kurultay değerlendirmesi yapan CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz, “Liderlerin iki dudağı arasında siyaset hayatı olanlar elbette ki ne demek istediğimizi anlayamazlar”

Tek adaylık kurultaylarda demokrasi olmayacağını vurgulayan Kiraz, şu açıklamalara yer verdi; “ Tabi ülkenin her alanında önemli problemler yaşandığı, sorunların derinleştiği bir dönemde, OHAL’in devam ettiği, KHK’lar la ülkenin yönetildiği, olağan üstü bir dönemde parti içi bütün kongrelerimizi  tamamladık.  Değerli basın mensubu arkadaşlarım ülkede OHAL’in olduğu olağan üstü bir dönemde bütün parti içi kongrelerimizi tamamladık ve hafta sonu da büyük kurultayımızı Ankara’da gerçekleştirdik. Değerli arkadaşlar kim ne derse desin, kim ne derse desin altını kalın çizgilerle söylememiz gereken bir şey var. Kurultayımızda bir demokrasi şöleni gerçekleştirdik. Bu cümlemizin ne demek olduğunu elbette bazıları anlamayabilir. Çünkü ilçe kongresinde bile iki aday çıktı diye kongreyi iptal edenler, elbette ki bu demokrasi şölenini de anlayamazlar. Liderlerin iki dudağı arasında siyaset hayatı olanlar elbette ki ne demek istediğimizi anlayamazlar. Yine seçildikleri koltuklardan ağlayarak istifa edenler de elbette ki ne demek istediğimizi anlayamazlar. Kurultayımızda özellikle her üyenin özgürce divana dilekçesini vererek istediği yarışa katılabildiği, yine kendini tanıtma fırsatı bulduğu görüldü ve kurultaya giren arkadaşlarımızın da hepsi şahit oldu. Stantların kurulduğu, broşürlerin özgürce dağıtıldığı, konuşmacıların özgürce her türlü eleştiriyi her türlü düşüncelerini ifade ettiği çok coşkulu ve heyecanlı bir kurultay gerçekleştirdik. Bu nedenlerle bir demokrasiden bahsediyorlar. Bugün hiçbir partide olmayan bütün partilere örnek olabilecek bir demokrasi kültürünü, bir demokrasi anlayışını kendi içimizde yaşatma kararlılığımızı Bu kurultaylarda, bu kongrelerde sürdürdüğümüzü herkese çok açık gösterdik.

“KURULTAYDA EN YÜKSEK OY ALANLARDAN BİRİ AĞBABA”

Kiraz, gerçekleştirilen Kurultayda parti meclisine giren Veli Ağbaba’nın yüksek oy  alanlardan birisi olduğunu söyleyerek şunları ifade etti; “Birçok ilimizde ve ilçelerimizde yarışlı demokratik kongreler gerçekleştirdik ve kurultayımızla gündeme getirdik. Kurultayda bir araya gelmeyenlerin gönlü de oradaydı.  Adalet yürüyüşüne dünya siyasi tarihine adını yazdıran dünyanın en dürüst lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan olarak seçildi ve bu da 2019’a giderken emin adımlarla yol aldığımızın, 2019’ı kucaklayacağımızın göstergesi olmuştur. Bu kurultayda en yüksek oyu alan kişilerden birisi de Veli Ağbaba oldu ve parti meclisine girdi. Ortaya koyduğu performansın, çalışmalarının karşılığını aldı diye değerlendiriyoruz.

Kadrosu heyecanlı ve 2019 seçimlerinde oy isteyebilecek önemli kadro o kurultayda göreve getirildi. Arkadaşlar bir arada her kademede seçilen öncelikle bütün parti yöneticilerimize yürekten başarılar diliyoruz, yürekten kutluyoruz her birine ayrı ayrı bu çıktıkları yolda da yolları açık olsun diyoruz. Kurultay delegeleri bu desteği, bu birlikteliği Malatya’da oluşturdukları için ayrıca teşekkür ediyoruz”

En yüksek karar organı olan kurultayımız kararını vermiştir. Bu hastalıklı anlayışa da bundan sonraki süreçte asla izin vermeyeceğiz. Bunu da ifade etmek istiyorum. Çok zor bir dönemde çok zor bir süreçten ilçe, il ve genel merkez yöneticiniz olarak önemli bir sorumluluğu istediğimizi farkındayım. Sonuç bildirgesinde olduğu gibi hedefleri doğrultusunda bundan sonraki süreçte de cesarete mücadele edeceğiz, devam edeceğiz. Bunlara çözüm önerilerini sunmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin değerlerine, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine layık olup, daha fazla sahip çıkacağız. Hukukun üstünlüğünü sağlama noktasında önemli adımlar atılması gerekiyor. Bu adımları bir an önce hep birlikte atacağız. Çünkü yurtta barış dünyada barış anlayışı olacak ve bu doğrultuda komşularla ilişkilerimizin gelişmesi noktasında uygulayacağız. Yoksullukla mücadele, kısaca sorunların çözümü için de mücadele ortaya koyacağız.