DOLAR20,7824% -0.04
EURO22,4203% 0.23
STERLIN26,1035% 0.08
FRANG22,8202% -0.07
ALTIN1.307,22% -0,40
BITCOIN26.815,14-1.361
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News

BAKAN TÜFENKCİ, ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR GENÇLİK MERKEZİ İLE ŞEHİT NURETTİN METİN PARKINI AÇTI

“Kültürel Faaliyetlerin Çoğalması Malatya’nın Gelişimi İçin Önemli”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ve Şehit Nurettin Metin Parkı açılışında yaptığı konuşmada, vatan topraklarının müdafaası sırasında şehit düşen bütün kahramanları saygıyla yâd ettiklerini ifade ederken, şehit isimlerini gelecek kuşaklara taşımak amacıyla iki önemli yatırıma şehit isimlerini veren Yeşilyurt Belediyesini tebrik etti.

BAKAN TÜFENKCİ ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI, HALK OYUNU EKİBİ ÖZEL GÖSTERİ SUNDU

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Yeşiltepe Seyran mahallesinde yapımı tamamlanan Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ve Şehit Nurettin Metin Parkı açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Sivil Toplum ve Meslek Örgütleri Başkanları, mahalle muhtarları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi altında açılışın yapılacağı alana gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çiçeklerle karşılanırken, Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Yeşilkonak Halk Oyunları Ekibi de açılışa özel yerel oyunlar sergiledi.

 “ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ BİNA VE PARK ALANLARIMIZDA YAŞATIYORUZ”

Törenin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, sanatsal, kültürel ve eğitim hizmetlerinin ilçe genelinde yaygınlaşması adına hizmete sundukları Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ile Şehit Nurettin Metin Parkının Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni etti.

Türkiye’deki barış ve kardeşlik ortamına yönelik saldırılar sırasında vatan topraklarının korunması için canını vermekten kaçınmayan bütün kahramanları saygı ve minnetle yâd ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Vatan topraklarının korunması sırasında şehitlik şerbeti içen ve tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran şehitlerimizin isimlerini yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak adına ilçemize kazandırdığımız yatırımlarımıza şehit isimlerini vermeye ayrı bir özen gösteriyoruz.15 Temmuz Darbe kalkışmasını engellemek isterken hayatını kaybeden Şehit Ömer Halisdemir’in adını taşıyan Gençlik Merkezimiz ile terör saldırısı sırasında hayatını kaybeden Malatya’lı Nurettin Metin’in adını verdiğimiz Sosyal Yaşam Alanımızı hizmet açıyoruz” dedi.

“HER İKİ YATIRIM YEŞİLTEPE’NİN GELİŞİM VE DEĞİŞİMİNE IŞIK TUTACAK”

Polat, “İlçemizin her noktasında kültürel, sanatsal ve eğitim faaliyetlerinin artması için hizmete sunduğumuz fiziki yatırımlarımıza yenilerini eklemenin onurunu yaşıyoruz. Yeşilyurt’un farklı noktalarında faaliyetlerine devam eden Yeşilkonak ve Gençlik Merkezlerimizde 7’den 70’e binlerce hemşerimize el sanatları ve beceri kurslarının yanı sıra eğitim, sosyal ve kültürel hizmetler sunulmaktadır. İlçemizin en ücra noktasına kadar bu faaliyetlerimizi ulaştırıyoruz. Yeşiltepe bölgesinde yaşayan kıymetli hemşerilerimizin bir taraftan dinlenip spor yapabilecekleri diğer taraftan kültürel hizmetlerden yararlanacakları iki kıymetli yatırımı hizmete açmanın gururunu yaşamaktayız. İç ve dış tasarımıyla dikkat çekici bir yapıya sahip Gençlik Merkezimiz ile yeşil alanları, spor aletleri ve dinlenme alanlarıyla farklı bir anlayışla hizmete sunduğumuz sosyal yaşam alanımız Yeşiltepe’nin gelişim ve değişimine ışık tutacaktır.” dedi.

 “YEŞİLTEPE ÖNEMLİ BİR BÖLGE, BU YATIRIMLAR DEĞİŞİM VE GELİŞİMİ ARTIRACAK”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, Malatya’da ki değişim ve gelişim sürecinin bu ve benzeri yatırımlarla devam ettiğini söyledi.

Yeşiltepe bölgesine kazandırılan Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ve Şehit Nurettin Metin Parkından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederek kutlayan Bakan Tüfenkci, “Malatya’nın önemli bir bölgesinde böylesine iki değerli hizmeti gerçeğe dönüştüren başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyorum. Malatya’nın gelişim gösteren bölgeleri arasında yer alan Yeşiltepe’de bir Gençlik Merkezinin olması gençlerimizin gelişimine önemli katkılar sunacaktır. Yerel yönetimlerimizin çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın yanında olması, onlara sosyal, kültürel ve eğitim hizmetleri vermeleri bizim için değerli ve kıymetlidir. Yeşilyurt Belediyesini de bunu misyon haline getirmesinden dolayı ayrıca kutluyorum. Gelecek nesillerimizin vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkacak bir şekilde yetişmesine, bu anlamda eğitim almalarını önemsiyor ve hassasiyet gösteriyoruz. Gençlik Merkezimizin isminin Şehit Ömer Halisdemir konulması da 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak adına önemlidir. Şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatan toprakları kolay kazanılmadı, bu topraklar üzerinde birçok emelleri olan, her daim bu aziz milleti karıştırmak adına her fırsatı değerlendirmeye çalışan hainler vardır. Birilerine maşa olma noktasında gönüllü olanlar var ama bu vatan için bu bayrak için canını feda etmekten çekinmeyen gençlerimiz ve nesillerimiz var. Bu iki önemli yatırımın hizmete açılmasında büyük emek sarf eden başta Yeşilyurt Belediye Başkanımız olmak üzere katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BAKAN TÜFENKCİ’YE HALI DOKUMASI HEDİYESİ

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve protokol üyeleri tarafından Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ve Şehit Nurettin Metin Parkının açılış kurdelesi kesildi. Gençlik Merkezini gezen Bakan Tüfenkci, açılan kurslara katılan bayanlarla sohbet edip, yapılan ürünleri yakından inceledi.

Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Gençlik Merkezlerinde açılan kurslar ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler sunduğu Bakan Tüfenkci’ye kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru halı dokuması hediye etti.