DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.082,10-0.195
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“PÜTÜRGE HARİKALAR DİYARI”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“PÜTÜRGE HARİKALAR DİYARI”

Pütürge Belediyesinin, Malatya Valiliği koordinasyonu ile Kalkınma Bakanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü ve finanse ettiği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamındaki PÜTÜRGE HARİKALAR DİYARI adlı proje hayata geçiriliyor.

Pütürge Harikalar Diyarı Adlı proje hakkında bilgi veren Pütürge Belediye Başkanı Sayın Mehmet POLAT ; İlçemiz geniş bir  alana sahip , yerleşim bakımından dağınık ve aynı zamanda ulaşımın zor olduğu bir bölgedir. Her alanda yaptığımız gibi büyük projelerimizi yürütürken ilçemizdeki çocuklarımızı da unutmadık. Bu proje ile  ilçemizde çocukların zaman geçirecekleri güzel bir kapalı oyun alanı sağlayıp çocuklar eğlenirken anne ve babalarında dinleneceği bir ortamı ilçemize kazandırmış olacağız. İlçemizde 68 mahalle bulunmaktadır. Bu Mahallelerdeki vatandaşlarımız İlçe merkezine geldikleri zaman çocuklarını veya hanımlarını ya parklarda veya tanıdıkları bakkal dükkanlarında araçları gidene kadar bekletmek zorunda kalıyordu bu ortamdan vicdanen rahatsız oluyordum. Pütürge Harikalar Diyarı adlı proje ile köylülerimizin  rahat misafir edeceğimiz bir mekanı onların hizmetine sunacağız. Ailelere aile içi eğitimler sunacağız, diğer yandan da Proje kapsamında vatandaşlarımızı piknik ,sinema  ve organizasyonlar yapacağız.

Proje ekibi olarak Pütürge Harikalar Diyarı Proje koordinatörü olarak Yunus Eren görevlendirilmiştir. Proje 12 Aylık süre ile devam edip süre sonrasında belediyemiz tarafından devam ettirilecektir.