DOLAR20,7957% 0.03
EURO22,3377% 0.33
STERLIN26,0991% 0.27
FRANG22,8551% 0.08
ALTIN1.308,19% -0,32
BITCOIN26.929,69-0.752
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“OYU NEREDEN ALDIKLARINA BAKSINLAR”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News

Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Salman Şahbaz “Dernek olarak çizgimiz çok muhtar değil çok çalışmak” dedi. MASKİ’yi ”çevreyolunun alt kesimine üvey evlat muamelesi” yapmakla suçlarken, Yeşilyurt Belediyesine ise “Oyu nereden aldıklarına baksınlar” dedi.

ÇEVREYOLU ALTINA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ

Şahbaz MASKİ ile yaşadıkları sorunu dile getirdi. Şahbaz “Çevreyolunun alt kesimi özellikle Yeşiltepe civarında kayıp kaçak oranı Yüzde 65 olmasına rağmen MASKİ tarafından sadece iki mahallede alt yapı çalışması (Çavuşoğlu ve Seyran Mahallesi) yapıldı. Kayıp kaçak sadece Seyran Mahallesinde mi mevcut. Alt yapı çalışmalarını verdiğimiz onca dilekçeye rağmen 2019 seçimleri sonrasına attılar. 2 yıldır kuyu suyu içiyoruz. Kuyu suyu içenle şebeke suyu içen aynı parayı ödüyor. Adalet bunun neresinde. Gelişmiş bölgelere yatırım yapar onları öz evlat olarak görüp çevreyolunun alt kesimine üvey evlat muamelesi gösterirseniz mutlaka bunun neticesini bir yerde verecek vatandaş bunun yeri de neresidir herkes gayet iyi biliyor” dedi.

“OYU NEREDEN ALDIKLARINA BAKSINLAR”

Malatya Belediyesi döneminde yıllarca Çevreyolu’nun altına İmar verilmesi için girişimlerde bulunduk bu bölgede Rant mı yoktur diye soran Şahbaz “Bu bölgede bir türlü çalışma başlattıramadık. Burası merkez ilçe belediyesine geçince Yeşilyurt Belediye Başkanımıza her toplantıda bunu dile getirdik İmar konusunu. Çevre yolunun alt bölgelerinde bir evde 3 – 4 kişi kalmıyor burası şehir merkezine benzemez. Burada bir ailenin 7 – 8 çocuğu var. Apartmanın çok olmasına değil oyu nereden aldıklarına baksınlar. Birileri söylemlerimize kulaklarını tıkayabilir ama yarın öbür gün birileri de çıkar 7 – 8 kat veririm diyip kendini anlatır. O zaman iş işten geçmiş olur” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN SÖZÜ VAR

Şahbaz “Yeşilyurt’ta özellikle uzun zamandır Büyükşehir Belediyesi dağ köylerinde çalışma yaptığı için (Yol –su vb) merkezde ki çalışmalar unutuldu. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımızın sözü var. Bundan sonraki dönemde Merkezde ki mahallelere yatırım yapılacak” dedi.

DEVLETİN MÜHRÜ YOK SAYILIYOR

Şahbaz “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Muhtarlık Daire Başkanlığını kaldırdı nedeni ise bire bir sorunları dinleyip çözüm bulabilmek. Bizde ise Basın önünde poz göstererek kendi imajlarına puan getirmek için varlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız eskiden sorunları dinler not alıp takip ederdi ve sorunlar çözüme kavuşurdu şimdi haftalarca aylarca bekliyoruz. Muhtarlık daire başkanına kendimiz dilekçemizle başvuruyoruz arayıp bizden TC Kimlik Numarası istiyorlar. Muhtarın kaşesi Devletin mührüdür, devletin mührü yok sayılamaz” dedi.

MUHTARIN PARTİSİ OLMAZ

Muhtarın partisi olmayan diyen Şahbaz Muhtar “Muhtar bağımsızdır, muhtarların siyasi görüşü muhakkak ki vardır ancak parti çalışması yapmaz. Biz duruşumuzla kendimizi mahallemizde tanıtıp mahalle için yapacaklarımızı anlatıp yola çıkarız. Muhtarın siyasi partisi olmamalı” dedi

Muhtarların çalışmaları hakkında bilgi veren Şahbaz “Muhtarlar seçildikten sonra yaklaşık 6 ay içerisinde mahallenin sorunlarına tam olarak vakıf oluyorlar ve gerekli yazışmaları yapıyorlar. Ardından bu yazışmaların takipçisi oluyor ve yardıma muhtaç ailelere yardımlar yapılıyor tabii bunu çalışan muhtar yapıyor çalışmayan yapmıyor. Geçmiş dönemlerde mahallelerde bir şeyleri değiştirmeye çalışanlar muhtar adayı olurken şimdi hizmet için değil alacağı ücret için aday olan şahıslar mevcut, vatandaşlardan ricam muhtar adaylarını sorgulasınlar, çalışmayan muhtarın cezasını ise sandıkta versinler” dedi.

AFRİN OPERASYONU

TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Şahbaz “Dünyanın en büyük ordusu Türkiye Cumhuriyeti ordusudur. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. İnşAllah en az zayiatla döneriz. Üzerimize maddi manevi ne düşüyorsa yapacağız. Askerlerimiz Dualarımızdadır” dedi.