DOLAR20,0821% 0.55
EURO21,5250% 0.67
STERLIN24,9164% 0.11
FRANG22,2304% 0.67
ALTIN1.256,01% 0,49
BITCOIN27.849,642.307
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

MÜSLÜMAN ÖZÜR DİLEYECEĞİ EYLEMDE BULUNMAMALI

Yayınlanma Tarihi : Google News

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal Uludağ yazılı bir açıklama yaparak “Müslüman özür dileyeceği bir harekette ve söylemde de bulunmaması gerekmektedir” dedi.

Ülkemizin zor süreçte geçtiği şu günlerde gerek kurum ve kuruluşlar gerekse bireyler olarak daha dikkatli davranmamız gerekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Malatya’ya ve Malatyalıya yakışmayan asılsız haber niteliği taşımayan bir habere üzüntü içerisinde tanık olduk. İl Müftümüz Sn. Ümit Çimen Cuma sohbeti esnasında cuma namazını kılmak üzere camiye gelen Malatya Valimiz Sn. Ali Kaban Beyi boş olan ön saflara davet etmesi ve akabinde de Gümrük ve Ticaret Bakanımız  Sayın Bülent Tüfenkci’nin de cami cemaatine katılacağını dile getirmiştir. Bunu şişirerek farklı bir şekilde topluma lanse edilmesi doğru bir yaklaşım değildir. Geçtiğimiz Yıllarda başörtülü kardeşlerimiz üniversiteye alınmıyordu inançları için eylem yapan kardeşlerimizin üzerine panzerler yürüdü, İşte bu ortamlardan cumaya gelen Bakan, Vali, Rektör dönemine geldik. Bu sevinci açıkça ifade etmek adına il müftümüzün isimleri açıkça telafuz etmesinden daha doğal ne olabilir.

Özellikle ülkemizde Müslümanların il bazında resmi olarak temsil edildiği müftülük makamları konusunda çok hassas davranılması gerekmektedir.  Malatya il müftülüğümüze yapılan bu açıklamayı ayrıştırıcı ve karalayıcı olarak buluyoruz. Bu yanlışı yapan kişi başta Malatya İl Müftümüz Sn. Ümit Çimen’den ve tüm kamuoyundan özür dilemesi gerekmektedir. Müslüman özür dileyeceği bir harekette ve söylemde de bulunmaması gerekmektedir.