DOLAR20,1020% 0.65
EURO21,5702% 0.83
STERLIN24,9455% 0.21
FRANG22,2498% 0.77
ALTIN1.259,63% 0,78
BITCOIN27.900,852.779
Manşet MalatyaTÜM YAZILARI

Milletvekilleri Kahtalı ve Çakır, Kızılay Lojistik Merkezi’ni inceledi

Yayınlanma Tarihi : Google News

MALATYA (AA) – AK Parti Malatya milletvekilleri Hakan Kahtalı ile Ahmet Çakır, Kızılay Lojistik Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahtalı ve Çakır, Kızılay Lojistik Merkezi'nde incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çakır, Kızılay'ın yaptığı çalışmalar ve faaliyetlerle ülke olarak gurur duyduklarını dile getirdi.

Kızılay'ın, dar gelirli insanlara yardımdan, afete maruz kalmış, yurt içinde ve yurt dışında her türlü mağduriyet yaşayan insanların yanında olan bir kuruluş olduğuna işaret eden Çakır, "Tabii Malatyamızda ilk defa ülkemizde belki Türkiye'nin en büyük üstlerinden biri yapılıyor. Kızılay Lojistik Merkezi'nin atıl kalmış bir alanda faaliyete geçiriyor olması hem ülke ekonomimiz hem de Kızılayımızın devasa büyük yapısı için oldukça önemli." ifadelerini kullandı.

Kahtalı da çok kısa bir süre içerisinde önemli bir yatırımın kente kazandırıldığının altını çizerek, şöyle devam etti:

"Burada Kızılay'a bağlı üç firmada üretim yapılacak. Kızılay Üretim Üssü’nde hem giyim hem çadır hem de konteynır üretimi yapılacak. Türkiye’de Kızılay’ın tek üretim yapmış olduğu üretim üstü olarak burada faaliyet gösterecek. Tabii burası vagon onarım fabrikası olarak yapılmıştı. Yıllarca bu iş burada sağlanamadı. Bugün geldiğimiz noktada Allah’a şükürler olsun bu alan hem Malatya’mız hem ülkemiz hem de dünyadaki bütün mazlumlara çare ve derman olacak."

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu da 40 yıldır atıl durumda bulunan Vagon Onarım Fabrikası’nın Kızılay Üretim Üssü’ne dönüştüğünü anlattı.

Ziyarette AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcıları Rıdvan Budak ve Kamil Biter ile AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu da yer aldı.