DOLAR20,8012% 0.05
EURO22,5625% 1.09
STERLIN26,3559% 1.19
FRANG22,8861% 0.22
ALTIN1.319,14% 0,51
BITCOIN26.935,71-0.428
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

MASTÖB’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
MASTÖB’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

CHP İl Başkanı Kiraz; Malatya’mızın yönetilmesinde Ortak Akla İhtiyaç Var”

MASTÖB Başkanı Murat Cengiz ise “Enver başkanı uzun süredir siyasetin içinde görüyoruz. Deneyimli, tecrübeli genç olmasına rağmen Malatya’ya katkı sağlayacağına inandığımız bir arkadaşımız.

Malatya Sivil Toplum Örgütleri (MASTÖB) Malatya Şubesi Başkanı Murat Cengiz ve beraberindeki üyeler, CHP İl Başkanı Enver Kiraz’a hayırlı olsunziyaretinde bulundu. Sivil toplum örgütlerinin düşüncelerini önemsediklerini belirten Kiraz, STK’ların daha fazla olaylara müdahil olmalarını gerektiğini söyledi.

Malatya Sivil Toplum Örgütleri (MASTÖB) Malatya Şubesi Başkanı Murat Cengiz ve beraberindekiler, CHP İl Başkanı Enver Kiraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kiraz, Sivil Toplum Örgütlerinin siyasete de yön vermesi gerektiğine inandıkları belirtti.

“STK’LARIN DÜŞÜNCELERİNİ ÖNEMSİYORUZ”
STK’ların önemine değinen İl Başkanı Enver Kiraz, “MASTÖB Malatya’da önemli bir kurum. Aktif çalışmalarıyla, performansıyla Malatya’ya önemli katkılar sağlayan bizim de yakinen takip ettiğimiz, izlediğimiz, zaman zaman fikir alışverişinde bulunduğumuz önemli kurumlardan birisi. Çünkü bünyesinde birçok sivil toplum örgütünü bulunduruyor, barındırıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sivil toplum örgütlerinin düşüncelerini önemsiyoruz. Sivil toplum örgütlerinin, siyaset üstü konumu gereğince siyasete de yön vermesi gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamıyla bize çizdikleri yol çerçevesinde de biz çalışmalarımızı şekillendiriyoruz” dedi.

“ORTAK AKLA İHTİYAÇ VAR”
Malatya’nın ortak değer olduğunu bu nedenle ortak düşüncenin de olması gerektiğini dile getiren Kiraz, şöyle devam etti: “Bu anlamda Malatya’daki STK’ lara şu çağrıyı da yapmak gerekiyor. Daha fazla olaylara müdahil olmalarını onlardan bekliyoruz. Çünkü Malatya hepimizin ortak değeri, Malatya hepimizin ortak yaşam alanı. Bu ortak yaşam alanımızın doğru yönetilmesi için ortak akla ihtiyaç var. Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerimizin bu doğrultuda hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Ortak akıl olursa kentler daha iyi yönetilir diye düşüyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada mutlaka STK’larla bu ilişkilerimizi geliştirmeye ve ortak anlayışla, ortak fikirle kentlerimizi yönetme noktasında adım atmaya devam edeceğiz. Ve onların önerilerini her zaman dikkate alarak yol haritamızı belirleyeceğiz.”

“BÜTÜN PARTİLERE EŞİT DURUYORUZ”
Kiraz’ın Malatya’ya katkı sağlayacağına inandıklarını belirten MASTÖP Başkanı Murat Cengiz ise “Enver başkanı uzun süredir siyasetin içinde görüyoruz. Deneyimli, tecrübeli genç olmasına rağmen Malatya’ya katkı sağlayacağına inandığımız bir arkadaşımız. Bizler de MASTÖB olarak Malatya’da hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan bütün siyasi oluşumlara eşit mesafede durarak, bütün siyasetçilerimizle Malatya için neler yapabiliriz, neler üretebiliriz onun hesabını her zaman yapıyoruz. Siyasetçilerimizle zaman zaman bir araya gelerek bunları istişare ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mastöb (Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği) Başkanı Murat Cengiz ve yöneticileriyle Değerlendirmeler..

Enver Kiraz paylaştı: 16 Ocak 2018 Salı