DOLAR20,0821% 0.55
EURO21,5250% 0.67
STERLIN24,9164% 0.11
FRANG22,2304% 0.67
ALTIN1.256,01% 0,49
BITCOIN27.849,642.307
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

MALATYA’NIN FARKLI HABER PORTALI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
MALATYA’NIN FARKLI HABER PORTALI

Malatya Haberlerinin öne çıktığı gündemin anlık takip edildiği Güncel, Doğru, Tarafsız, Dinamik yapısıyla İnternet haberciliğinde Malatya için farklı bir dönemi başlattık.. Alışılmış ajans haberciliğinin dışında herkesle aynı olanı değil sizin için özel haberleri derliyor ve gereksiz bilgi karmaşasına son veriyor.

Sadece siyaset değil yaşamın her alanından en güncel haberler; spor, sanat, eğitim teknoloji, sağlık, bilim, kültür, yerelden dünyaya tüm gelişmeleri sizin için takip ediyor ve önem arz eden haberleri yayınlıyoruz.

Manşet Malatya haber portalı olarak ülkemizin milli/manevi tüm değerlerine sahip çıkıyor, bu uğurda siyaset üstü ve tamamen tarafsız haberlerimiz ile Türk Milletinin uygar medeniyetler seviyesindeki yeri için çalışıyoruz.

Ayrıca aşağıda maddeler halinde belirteceğimiz basın meslek ilkelerine sadık kalacağız.

1-Yayınlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, bedensel özrü, sosyal düzeyi ve dini inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz.

2-Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı yada incitici yayın yapılamaz.

3-Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet edilemez.

4-Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.

5-Kişilerin özel yaşamı, kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında, yayın konusu olamaz.

6-Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanamaz.

7-Saklı kalması kaydıyla verilen bilgiler, kamu yararı ciddi bir biçimde gerektirmedikçe yayınlanamaz.

8-Bir basın organının dağıtım süreci tamamlanmadan o basın organının özel çabalarla gerçekleştirdiği ürün, bir başka basın organı tarafından kendi ürünüymüş gibi kamuoyuna sunulamaz. Ajanslardan alınan özel ürünlerin kaynağının belirtilmesine özen gösterilir.

9-Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez.

10-Yasaların suç saydığı eylemler, gerçek olduğuna inandırıcı makul nedenler bulunmadıkça kimseye atfedilemez.

11-Gazeteci, kaynaklarının gizliliğini korur. Kaynağın kamuoyunu kişisel, siyasal ekonomik vb. nedenlerle yanıltmayı amaçladığı haller bunun dışındadır.

12-Gazeteci görevini, taşıdığı sıfatın saygınlığına gölge düşürebilecek yöntem ve tutumlarla yapmaktan sakınır.

13-Şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri incitici yayın yapmaktan kaçınılır.

14-İlan ve reklam niteliğindeki yayınların bu nitelikleri, tereddüde yer bırakmayacak şekilde belirtilir.

15-Yayın tarihi için konan zaman kaydına saygı gösterilir.

16-Basın organları, yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyar.

Güvenilirlik

Bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletlerle her an ulaşılabilir olan bu haber kanalları, son dakika dünya haberleri, siyaset, magazin, ekonomi, sağlık, spor gibi birçok alanda haberler paylaşmaktadır bizlerde Malatya Haberlerini bu anlamda güvenilir olarak sizlere aktarmak istemekteyiz.. Her yaş grubundan internet erişimin olması bazı sorunları da beraberinde getirdiğinden, güvenilir haber siteleri arayışını doğurmaktadır. Bazı haber sitelerinin düştüğü bir hata olarak, doğruyu yansıtmayan, araştırılmamış, kulaktan dolma bilgilerin paylaşımı gösterilebilir. Bu durum hem etik dışıdır hem de bilgi kirliliğine neden olmaktadır.

İnternet erişiminin sağlandığı cihazlar açısından güvenilirliğin yanı sıra ruhsal ve psikolojik sorunlara neden olabilecek paylaşımların olmadığı haber siteleri tercih sebebi olmaktadır. Güvenilir ve doğru habercilik sunan haber sitelerinden bilgi almak bu nedenle önemlidir.