DOLAR20,0104% 0.13
EURO21,5509% 0.76
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,0987% 0.02
ALTIN1.252,72% 0,22
BITCOIN28.102,584.796
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

Malatya’da Zafer Partisi’nde Toplu İstifa

Yayınlanma Tarihi : Google News
Malatya’da Zafer Partisi’nde Toplu İstifa

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın bugün, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği kararının ardından partisinden istifa sesleri yükselmeye başladı. Zafer Partisi Malatya Yeşilyurt İlçe Teşkilatı alınan kararı yanlış bulduğunu belirterek istifa ettiğini açıkladı.

Zafer Partisi Malatya Yeşilyurt İlçe Teşkilatı Başkanı Önder Çekmegil, bugün Genel Başkanları Ümit Özdağ’ın Millet İttifakı’na vereceği desteği açıklamasının ardından teşkilat olarak istifa ettiğini duyurdu.

Cekmegil, parti genel başkanlarının CHP’ye destek kararının milliyetçilik anlayışı ile ters düştüğünü kaydederek, şu ifadelere yer verdi: “Genel başkanımız Ümit Özdag’ın CHP ortaklığı nedeniyle ilçe teşkilatı olarak istifa ediyoruz. Bizlerin Zafer partisi teşkilatında bulunmasının sebebi Türk milliyetçiliğinin kaybolmak üzere olan ruhunu yeniden ayağa kaldıra bilmektir. Fakat parti Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı CHP ye destek açıklaması biz alt kadronun milliyetçilik anlayışına ters düşmektedir. Bizler terör örgütünün HDP partisinin gizli ortak olduğu bir oluşumun içinde bulunamayız.”

“SİNAN OĞAN’IN ARKASINDAYIZ”

Çekmegil, açıklamalarının devamında Sinan Oğan’ın baştan beri doğru duruş sergilediğini söyleyerek, “Hatta ve hatta HDP desteğini 6’li masa koalisyonundan çekse bile CHP’nin, HDP’nin ortağı olduğunu bildiğimiz için bu oluşuma karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu sebeple genel başkanımızın açıklamalarına karşın en baştan doğru kararı veren adayımız Sayın Sinan Ogan’ın kararının arkasında duracağımızı ve bu konuda kararlılığımızı belirtiriz” açıklamasında bulundu.