DOLAR20,0323% 0.05
EURO21,5114% 0.5
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,1302% -0.05
ALTIN1.251,87% 0,16
BITCOIN27.882,464.127
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

‘Malatya’da Büyük Bir Belirsizlikle Karşı Karşıyayız’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
‘Malatya’da Büyük Bir Belirsizlikle Karşı Karşıyayız’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremde ağır hasar alan Malatya’nın büyük bir belirsizlikle karşı karşıya olduğunu belirterek, “İktidara geldiğimizde konutları beş kuruş almadan teslim edeceğiz. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu gelirse insanların konutlarını çok kısa sürede teslim edeceğiz” dedi.

Veli Ağbaba, tek gündemlerinin ‘deprem’ olduğunu ve Malatya’yı yeniden ayağa kaldırmak istediklerini ifade ederek, Malatya ve ülkeyi yönetenlerin depremler ilgili bir gündemlerinin olmadığını iddia etti.

“VATANDAŞLARIMIZA İŞYERLERİ VE KONUTLARINI BEŞ KURUŞ ALMADAN YAPIP, TESLİM EDECEĞİZ”

Ülkeyi yönetenlerin ‘terör’ ve ‘PKK’ söylemlerinin olduğuna dikkat çeken Ağbaba, “PKK’nın da teröründe Allah bin türlü belasını versin. Kim terörü ve PKK’yı destekliyorsa, Allah onların bin türlü belasını versin. Malatya’yı yönetenlerin kenti ayağa kaldırma adına herhangi bir söylemleri yok. Biz göreve geldiğimizde beş kuruş almadan ev ve işyerlerini kaybeden vatandaşlarımıza ev ve işyerlerini yapıp, teslim edeceğiz” diye konuştu.

“HALA KONTEYNER BULAMAYAN BİNLERCE İNSAN VAR”

“İnsanlarımız bu sıcakta çadırda cayır cayır yanıyor” ifadesini kullanan Ağbaba, şunları söyledi:

“Hala konteyner bulamayan binlerce insan var. Malatyalılara sesleniyorum; bizim tek bir gündemimiz var o da deprem ve Malatya’yı nasıl ayağa kaldırırız.  “CHP iktidara gelirse konutları yapamaz” diye kara propaganda yapıyorlar. Sakın inanmayın; iktidara geldiğimizde konutları beş kuruş almadan teslim edeceğiz. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu gelirse insanların konutlarını çok kısa sürede teslim edeceğiz.”

“SORUNLARI EN İYİ BİZ ÇÖZERİZ”

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra köy köy, mahalle mahalle gezdiğini dile getiren Ağbaba, “Adım atmadığım yer kalmadı. Emin olun ki; bu sorunları en iyi çözecek olan Veli Ağbaba ve Millet İttifakı’dır. Ellerinizi vicdanınıza koyun ve 28 Mayıs’ta sandığa giderken bir düşünün; Malatya’nın sorunlarını Veli Ağbaba mı yoksa ismini bilmediğiniz milletvekilleri mi çözer? Bir düşünün sorunları Veli Ağbaba mı çözer, yoksa Topsöğüt’te 6 ay önce yaptığı konutları ağır hasarlı olan yöneticiler mi çözer? Malatya’nın sorunlarını Veli Ağbaba mı çözer yoksa ‘Ölülerimizi iyi gömdük’ diyen siyasetçiler mi çözer?” dedi.

“MALATYA’YI AYAĞA KALDIRMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ MÜCADELE EDECEĞİM”

Milletvekili Ağbaba, tek gündemlerinin deprem olduğunu ve kenti ayağa kısa sürede kaldıracaklarını ifade ederek, “Kara propagandalara inanmayın. Malatya nasıl ayağa kalkar, tekrar ışıklar nasıl yanar onu düşünüyoruz. Malatya’da büyük bir belirsizlikle karşı karşıyayız. 3,5 aydır Malatya ile ilgili çivi çakmayanlar bu sorunları çözemezler. Heyecanımız var, bu sorunları çözeceğimizi biliyoruz, 28 Mayıs’ta sandığa giderken Malatya’nın nasıl yönetildiğini görün ve kente sahip çıkın. Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olursa Veli Ağbaba, Malatya’yı ayağa kaldırmak için gece-gündüz mücadele edecek” diye konuştu.