DOLAR20,7957% 0.03
EURO22,3377% 0.33
STERLIN26,0991% 0.27
FRANG22,8551% 0.08
ALTIN1.308,19% -0,32
BITCOIN26.929,69-0.752
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“MALATYA EN İYİSİNE LAYIK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“MALATYA EN İYİSİNE LAYIK”

Geçtiğimiz günlerde ani bir kararla Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı adaylığından çekilen Namık Şahin Seçim sürecinde ciddî bir seviye sorunu yaşanmakta olduğunu ifade ederek ”Taraflar Malatya’nın ihtiyaçlarını konuşmak yerine, şiddet, hakaret ve küfür dilini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz! Kalite, liyâkat ve proje yarışı yerine çamur atma yarışı öne çıkmıştır. İş dünyası aktörleri, ayrıştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Saygın insanlar, mesnetsiz olarak yaftalanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır. Tarafların yegâne sermayeleri, birbirlerini kötülemekten ibaret kalmıştır. Malatya iş dünyasının ihtiyaç ve öncelikleri gündem dışı kalmaktadır. Hâlbuki Malatya insanı üretken ve kapasitelidir. Önü açıldığında girişimcilik kapasitesi ortaya çıkacaktır. Bizim nazarımızda; Malatya için taş taş üstüne koyan herkes, değerli ve saygındır. Malatya’nın çok daha iyilerini hak ettiğini düşünüyoruz” demişti.

HİÇBİR GÖREVDEN KAÇMADIK

Adaylık sürecine ilişkin olarak bizler Malatya için hiç bir görevden kaçmadık diyen Şahin başta MÜSİAD ve ANESİAD olmak üzere bir çok Sivil Toplum Kuruluşundan gelen yoğun baskı üzerine adaylıklarını koyduklarını belirterek kabul etmemizde en büyük etken Malatya’ya bir şeyler katabileceğimizi düşünmekti. Büyük bir şevkle çıktığımız noktada gördük ki şuan ki seçim ortamı Adaletli bir seçim açısından şu anda uygun değildir. Seçmen listeleri, mevcut yönetim tarafından sürekli manipüle edilmekte ve âdil bir şekilde paylaşılmamaktadır. Şahsım ve Gruplar adına, hem resmî dilekçelerle hem de yüz yüze başvurularımıza rağmen, mevcut güncel listeler tarafımıza verilmemiştir. Verilen listeler de eksik ve yetersizdir. Özetle kurallar oyun esnasında tek taraflı değiştirilmektedir.

BASKI ALTINDA OLMADIK

Ne siyasi baskı ile, ne kazanamayacağımızı düşünmek suretiyle, ne de STK’ların baskısı ile adaylıktan çekilmedik. Malatya’nın 6 binden fazla üyesi ile en büyük sivil toplum kuruluşu olan TSO’daki adaletsizliklere dikkat çekmek, kamuoyunda bu duruma karşı farkındalık oluşturmak amacıyla adaylıktan çekilme kararı aldık. En azından bundan sonraki seçimlerde bu durumların yaşanmaması en büyük temennimizdir.

MAKAMLAR GEÇİCİ OLMALI

19 yaşından bu yana Sivil Toplum Kuruluşlarında birçok görevlerde bulunduğunu ve makamların gelip geçici olduğunu kaydeden Şahin “Makamlar bize şeref vermemeli, bizler yaptığımız çalışmalarla makamı şereflendirmeliyiz. Koltuklar geçici olmalı. Hiçbir toplumsal karşılığı olmayan, kimseye faydası dokunmayan, sadece hasbelkader geldiği konumu korumak için sağa sola iftira atıp kendi geleceğini düşünen insanların artık toplum tarafından tanınıp dışlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

TSO, protokol ağırlama veya aidat toplama yeri olacaksa gidilsin ayrı bir ofis tutulsun diyen Şahin “biz görevimizi yaptık, konuyu Malatya kamuoyuna, iş dünyasına ve siyasilerimize ilettik”  diye konuştu.

MEŞALE DERNEĞİ AMACI DIŞINA ÇIKMAMIŞTIR

MEŞALE Derneğine ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin “Bir suç var ise ortada birileri çıkıp yetkililere deliller sunarak suç duyurusunda bulunulur. Bu derneğin çalışmaları doğrultusunda binlerce öğrenciye burs sağlıyorlar ve 24 saat çalışarak insanların iyiliği için çalışıyorlar. Amaç AK partinin tabanını boşaltmak. Bu insanlar elleri öpülesi insanlar” diyerek “MEŞALE derneğinin amacı dışında bir işlem yapmadığını hiç bir üyesinin FETÖ terör örgütüne bulaşmadığını amacın hakka hizmet olduğunu” ifade etti.