DOLAR20,0104% 0.13
EURO21,5509% 0.76
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,0987% 0.02
ALTIN1.252,72% 0,22
BITCOIN28.102,584.796
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“Killers of the Flower Moon”dan İlk Fragman

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Killers of the Flower Moon”dan İlk Fragman

Killers of the Flower Moon fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun yer aldığı filmi Martin Scorsese yönetiyor.

Killers of the Flower Moon fragmanı paylaşıldı. Martin Scorsese’nin son filmi  Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro dahil olmak üzere birçok yıldız ismi barındırıyor.

Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi, 1920’lerde Oklahoma’daki Osage kabilesi üyelerinin gizemli bir şekilde öldürülmesini ve yeni kurulan FBI’ın J. Edgar Hoover’ın da dahil olduğu büyük bir soruşturma başlatmasını konu alıyor. Film David Grann’ın aynı adlı kitabından uyarlandı ve senaryoyu Eric Roth kaleme aldı.

The Killers of the Flower Moon’un oyuncu kadrosunda Scorsese’nin sık sık birlikte çalıştığı Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun yanı sıra Jesse Plemons, Lily Gladstone, Brendan Fraser ve John Lithgow gibi isimler yer alıyor.

Apple TV+ üzerinden yayınlanacak film için ilk bakış görseli bundan iki yıl önce paylaşılmıştı. Çıkış tarihi ise geçen martta belli olmuş be 20 Ekim 2023 tarihinde gösterime gireceği belirtilmişti. Ancak öncesinde 6 Ekim’de sınırlı bir sinema gösterimi de gerçekleştirilecek.

Yıllar süren bekleyişin ardından nihayet filmle ilgili ilk fragman Apple TV tarafından paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fragmanda, Ernest Burkhart’ın (DiCaprio) yavaş yavaş cinayetlerin arkasında büyük bir dava olduğunu fark etmesiyle yaklaşan gerilimin tonu belirleniyor. Başlangıçta topluluk üyelerinden birine yönelik rastgele bir şiddet eylemi olduğu düşünülen olayın daha büyük bir komplo olduğu ortaya çıkıyor ve büyük bir grup insanı resmi bir soruşturma başlatmaya sevk ediyor.

Scorsese projeyi yazarken bir süre Oklahoma’da yaşamaya karar vererek anlatmak istediği hikâyenin dünyasına kendini kaptırdı. Bu nedenle film için yayınlanan ilk fragman ile ortaya unutulmaz bir dram filmi çıkacağı tahmin ediliyor.

Toplamda 3 saat 26 dakika süreceği açıklanan filmin uyarlandığı Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI kitabı dilimize 2017 yılında İthaki Yayınları tarafından Dolunay Katilleri: Osage Cinayetleri ve FBI’ın Doğuşu adıyla çevrilmişti.