DOLAR20,8040% 0.07
EURO22,5168% 1.02
STERLIN26,3576% 1.2
FRANG22,8947% 0.26
ALTIN1.323,73% 0,86
BITCOIN26.922,01-0.082
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

KILIÇDAROĞLU’NA MALATYA’DAN DESTEK

Yayınlanma Tarihi : Google News
KILIÇDAROĞLU’NA MALATYA’DAN DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il Başkanı Enver Kiraz, bu hafta sonu yapılacak olan CHP kurultayına çağrıda bulunurken, Yapılacak kurultayda, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’na destek olacaklarını yineledi. Kiraz,  “Malatya’da 13 delege ile yanındayız” mesajını vererek, destek imzalarını Genel merkeze gönderdiklerini söyledi.

3-4 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CHP kurultaya çağrı yapmak amacı ile bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Genel Başkanlık için, mevcut Başkan Kemal Kılıçdaoğlu’na destek vereceklerini belirtti.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK”

Kiraz, yapılacak olan kurultayın demokraside demokrasi şöleni yaşayacağız diyerek şu açıklamalara yer verdi;  “Bu hafta sonu Olağan Büyük Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Büyük kurultaya giderken, ilçe ve il kongrelerimizi gerçekleştirdik ve kurultay sürecimizi bu hafta sonu olacak Büyük Kurultay ile tamamlamış olacağız. Delege seçiminden tutun da ilçe seçimlerine, il seçimine ve kurultaya kadar ki aşamada ülkede demokrasiye inan bir partinin temsilcileri olarak her aşamada demokratik bir yarışın olması noktasında elimizden gelen çabayı, gayreti gösteren bir partinin temsilcileriyiz. Bu ülkede 95 yıldır demokrasiyi savunan, özgürlükleri savunan ve gerçekten önemli değerli savunan bir siyasi partinin temsilcileri olarak bugün kurultayımızda da baktığımızda birçok adayın adaylık açıklamasını izliyoruz. Hiçbir partide görmediğimiz bir şekilde il ve ilçelerde olduğu gibi demokrasi şölenlerini kongrelerimizde yaşatıyoruz. Kurultayımızda da büyük demokrasi şölenini hep birlikte hafta sonu yaşayacağız. Çok adayın çıkması aslında demokrasi kültürünü ne kadar özümsediğimizle ilgili önemli bir gösterge ve bunu elbette önemsiyoruz. Demokrasiyi kendi içinde yaşayan ve kendi içinde gerçekleştiren bir siyasi partiyiz”

“ 13 DELEGE İMZAMIZI VERDİK”

Enver Kiraz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olacaklarını,  bu kapsamda Genel merkeze, 13 delegenin imzasını gönderdiklerini söyleyerek şunları belirtti;

Tabi bu kurultaya giderken, şuanda Malatya’da 12 kurultay delegemiz ve 1 milletvekilimiz doğal delege olarak 13 kişi ile büyük kurultaya katılıyoruz. Hem 12 delegemiz hem milletvekilimiz olan doğal delegemiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi için imzalarını verdiler ve bu imzaları genel merkeze ulaştırdık. İmzalarımızla sadece sözde değil, özde ve gerçek anlamda 2019’a giden bu süreçte Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Bir bütün olarak kurultay delegelerimizle birlikte şuan ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, ona inanıyor, güveniyor ve önümüzdeki 2019 seçimlerini kucaklayabilecek en iyi yapının Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde oluşacağına da inanıyoruz. Malatya’dan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu adaylı süreçte tam destek verdiğimizi ifade ediyoruz. Milletvekilimiz aynı zamanda Genel başkan Yardımcısı ve Malatya’da bir Milletvekilinin Genel Başkan Yardımcısı olması önemli. Ortaya koymuş olduğu performans ve yapısı ile biz tekrardan Sayın Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın hem parti meclisinde hem Genel Başkan Yardımcılığında hak ettiği yerde olması için elimizden gelen çabayı da Malatya olarak göstereceğiz

Sadece Malatya’da değil, diğer illerde de Malatyalı Milletvekillerinin parti meclisinde mücadele ettiğini biliyoruz. Kurultayımızın iyi geçmesi noktasında da gerekli katkıyı göstereceğiz. Diğer il başkanları ile de görüşüyor ve konuşuyoruz. Malatya örgütümüzle de görüşüyoruz ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bütün Malatya’yı da hafta sonu yapılacak demokrasi şölenine kurultayımıza davet ediyoruz”