DOLAR20,1085% 0.68
EURO21,6263% 1.02
STERLIN24,9458% 0.21
FRANG22,2499% 0.78
ALTIN1.257,17% 0,58
BITCOIN27.907,052.72
Manşet MalatyaTÜM YAZILARI

Kars ve Ardahan'daki STK'lerden bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki

Yayınlanma Tarihi : Google News

KARS/ARDAHAN (AA) – Diyanet-Sen Kars Başkanı Ebubekir Keleş ile Diyanet-Sen Ardahan Başkanı Yavuz Çetinkaya, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.

Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Keleş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'nin egemen ve tam bağımsız ülke kararlılığından, Silahlı Kuvvetler dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin emrinde olmasından, milletin iradesine, medeniyet ve inanç değerlerine hassasiyetle yol almasından rahatsız olanların kendini açık ettiğini söyledi.

Türkiye'nin artık millete ve milletin iradesine meydan okunacak bir ülke olmadığını ifade eden Keleş, "Vesayet döneminin tetikçisi, milli irade esaslı sivil siyaset sürecinin emeklisi sıfatlarına haiz demokrasi sefili güruh, çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri açıklamayla, siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini, gaflet, delalet ve millet iradesine ihanet gayretlerini beyan etmişlerdir." dedi.

Diyanet-Sen Ardahan Başkanı Çetinkaya ise söz konusu açıklamanın emekli de olsa bazı darbe heveslilerinin siyasete müdahale etme, millet iradesine çelme takma, darbe çığırtkanlığı yapma ve gayrı milli odaklara selam çakma hastalığının devam ettiğini gösterdiğini belirtti.

Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin bekasının ve bağımsızlığının teminatı, millet ve onun emsalsiz iradesidir. Bunun yakın tarihteki en büyük ve en haşmetli örneği 15 Temmuz'dur. 15 Temmuz gecesi darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye'nin geleneğinden vesayeti, geleceğinden muhtıra ve darbeyi bir daha asla tekrar etmeyecek şekilde kazımış, söküp atmıştır. Biz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yayanlar, yaptıran ve yazdıranların da farkındayız."