DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.045,93-0.453
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“HER ZAMAN DEVLETİN, MİLLETİN YANINDAYIZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye’deki Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(MESOB) Başkanı şevket Keskin başkanlığındaki esnaf kuruluşları vali Ali Kaban’ı ziyaret etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Oda Başkanlarının hazır bulunduğu ziyarette konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Ülkemizin hain saldırılara karşı Afrin’de yönelik başlatılan Zeytin Dalı  Harekatından dolayı hükümetimiz adına sizi tebrik etmeye geldik, size destek vermeye geldik. Millet olarak, esnaf olarak hükümetimizin ve devletimizin bayrağımızın, ezanımızın, toprağımızın yanında olduğumuzu ve bizim inancımıza göre şehit olmak büyük bir mertebedir. Allah nasip eder bize de o şerbeti tattırırsa yediden yetmişe tatmak için esnafımız hazırdır. 15 Temmuz’da esnaf sanatkarlar camiası olarak o hain saldırılara karşı, iç ve dış düşmanlara karşı gece meydanlarda Sabaha kadar nöbet tuttu, gündüzleri de işinin başında oldu. Biz başta Sayın Cumhurbaşkanımıza hükümetimize ve bütün yetkililerin adına sizlere başarı dilemeye geldik. Cenabı Allah yar ve yardımcınız olsun. Biz her zaman devletin, milletin yanındayız. Esnaf ve sanatkarlar kesimi Ahilik kültüründen gelen bir gelenekten geldiğimizden biz her zaman yanlış olanlara yanlış ve doğru olanlara doğru deriz. Bizi kabul ettiğiniz için oda başkanları adına esnaf sanatkarlar camiası adına çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Vali Ali Kaban da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Esnaf ve sanatkar kesimimiz bu toprağın mayası olması hasebiyle çok büyük ehemmiyete haiz. Ben bunu her zaman söylemişimdir, bir esnaf çocuğu olarak bu anlamda ne anlama geldiğini hissederek bilenlerden birisiyim. Hakikaten ülke nereye giderse gitsin bu mayanın bozulmaması lazım. Bunu da temin edecek olan odalarımız, esnaf oda birliklerimiz. Çünkü bu sadece ekonomik bir geçim vasıtası üzerinden bir hadise değil. Esnaflık, zanaatkarlık aynı zamanda bir hayat biçimi bir kültür olayı aynı zamanda ekonomik arzı ifade ediyorsunuz. Yani artı bir yaşam biçimini bu topraklarda yüzyıllardır bin yıllardır sürdürülen bir yaşama tarzımı ifade ediyorsunuz. O açıdan da sizlerin bu nazik hareketi hakikaten size yakışan bir harekettir. Çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun. Sizler var oldukça bu vatan inşallah yıkılmayacaktır” dedi.

MESOB başkanı keskin, ziyaretin anısına Vali Ali Kaban’a Türk Bayrağı takdim etti.  Vali Kaban bayrağı öperek teslim aldı.