DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.045,93-0.453
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Derinboğaz, Ancar, Koyunoğluları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Arif Koyun ve Malatya Kasap Pazarı Esnafları Derneği Başkanı İsmet Narinç, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin hizmet anlamında Türkiye’de açık ara önde olduğunu söyledi.

Derinboğaz, Ancar, Koyunoğluları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Arif Koyun, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette konuşan Derinboğaz, Ancar, Koyunoğluları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Arif Koyun, Malatya’ya güzel bir eserin kazandırıldığını belirterek, “Başkanımıza hayırlı olsuna geldik. Yeni hizmet binası yaptılar. Bu hizmet binasında memleketimiz için, ilimiz için, insanlık için güzel hizmetler yapmalarını diliyoruz. Belediye Başkanlarımız şehirlerimizin şehrül-emini. Biz birçok hizmeti belediye başkanlarımızdan bekliyoruz. Mahallelerimizdeki çukur olduğu zaman, mahallelerimizde otobüslerimizde bir aksama olduğu zaman, mahallelerimizde fakir fukara olduğu zaman ve yine mahallelerimizde bir husumet olduğu zaman aklımıza belediye başkanlarımız geliyor. Çünkü onlar halkın içinden çıkmış, halkın güvenini almış büyüklerimiz. Bu sadece ilimize mahsus olan bir şey değil. Ülkemiz genelinde özellikle komşuluk ilişkileri konusu önemli. Mesela geçenlerde sayın cumhurbaşkanımızda bu konuya değindi. Çocuklarımızda bir internet kullanımı, televizyon alışkanlığı. Bu konuda sayın başkanımızın bir çalışması var. Bu komşuluk ilişkilerini de biraz daha geliştirerek belediye etkinliklerinde geliştirilip, insanların birbirleriyle kaynaştırılmasında fayda olur diye düşünüyorum” dedi.

Malatya Kasap Pazarı Esnafları Derneği Başkanı İsmet Narinç ise, Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası’nın çok güzel bir eser olduğunu ifade ederek, “Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir eser. İllaki sıkıntılar bitmeyecek. İllaki problemler olacak, ama Selahattin Başkan bu işin üstesinden gelecektir. Çok güzel hizmetler ve yatırımlar yapıyor. Memlekete kalıcı eserler bırakıyor. Daha iyi hizmetler bekliyoruz. Başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Malatya insanının, Battalgazi insanının ne kadar bu tür hizmetlere susamış olduklarının göstergesidir. Aynı zamanda hizmetlerin takdir edilmesinin göstergesi olarak değerlendiriyoruz. Marifet iltifata tabidir. Müşterisi olmayan mal zayidir derler. Dolayısıyla çalışma ve gayret göstermek zorunda olanlarda iltifat görmek isterler. Vatandaşımızda bu konuda büyük bir teveccüh gösteriyorlar. Vatandaşımızın bu nezahetinden ve nezaketinden dolayı da teşekkür ediyoruz. Bizler tabi şehrin değerleri ile şehri yönetmeye gayret ediyoruz. Ayrıca STK’lar olsun, dernekler olsun, meslek kuruluşlarımız olsun, sendikalarımız olsun, gerek yerel önderler, gerek kanaat önderlerimiz olsun bunların düşünceleri hep bizim için manidar ve anlamlı olmuştur. Şehri yönetirken şehrin değerleri ile şehri yönetmeyi biz kendimiz için bir prensip edinmişizdir. Zaten başarının temel espirisi de odur. Bugün Battalgazi Belediyesi, Türkiye’de açık ara hizmet bakımından çok öndedir” diyerek, rekor düzeyde hizmetleri Malatya’ya kazandırdıklarını söyledi.

Ziyaret esnasında Derinboğaz, Ancar, Koyunoğluları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Arif Koyun, beraberinde getirdiği Akçadağ kömbesini Başkan Gürkan’a ikram etti.