Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir

İnönü Üniversitesi’nde ’Dijital Çağda Liderlik’ konferansı düzenlendi

Bilim ve Teknoloji (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 30.12.2023 - 14:58, Güncelleme: 30.12.2023 - 13:03
 

İnönü Üniversitesi’nde ’Dijital Çağda Liderlik’ konferansı düzenlendi

İnönü Üniversitesi’nde ’Dijital Çağda Liderlik’ konferansı düzenlendi
İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF), Siyasal Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen “Dijital Çağda Liderlik” konferansına Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasan Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.Programa İİBF Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Sezik, Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Arş. Gör. Mehmet Emin Güven ve moderatör olarak Arş. Gör. Fatih Tekin ile öğrenciler katıldı.Konferans, Doç. Dr. Hasan Yılmaz’ın “Dijital Çağ ve Liderlik” kavramını açıklamasıyla başladı. Yılmaz, “Dijital Çağda Liderlik” konulu konferansta yeniçağ, dijital çağ, bilgi çağı, teknoloji çağı, liderlik konularına değinerek günümüzdeki teknoloji çağının ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi verdi. Günümüzde değişen ve dönüşen dijital teknolojideki bilgilere değinen Yılmaz, teknoloji çağından örnekler vererek sunumuna devam etti.Programın devamında iyi bir liderin nasıl olması gerektiğini anlatan Yılmaz, liderlik ile ilgili tanımlardan bahsederek liderlik vasıflarıyla ilgili olarak, “İyi bir lider olabilmek için bilgi, beceri, yetkinlik ve yetenek kavramları oldukça önemlidir. Dijital çağda temel yetkinlikler arasında teknik ve beşeri yetkinlikler öne çıkıyor. Dijital çağın önemli kavramlarını yönetecek ve analiz edebilecek liderlere ihtiyaç duyulacaktır. Analiz etme, eleştirel düşünme, duygusal zekâ, teknoloji okur-yazarlığı önemli başlıklar arasındadır. Yenilikçiliğe hazır olmamız gerekiyor. Karmaşık süreçleri yönetebilecek kabiliyette olmalıyız. İyi bir lider mevcut iş süreçlerinin tamamına hâkim olarak iyileştirerek ve ekibini işe dahil edecek kişiler olacaktır” ifadelerini kullandı.Konferans sonunda Doç. Dr. Hasan Yılmaz öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
İnönü Üniversitesi’nde ’Dijital Çağda Liderlik’ konferansı düzenlendi
İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF), Siyasal Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen “Dijital Çağda Liderlik” konferansına Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasan Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.
Programa İİBF Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Sezik, Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Arş. Gör. Mehmet Emin Güven ve moderatör olarak Arş. Gör. Fatih Tekin ile öğrenciler katıldı.
Konferans, Doç. Dr. Hasan Yılmaz’ın “Dijital Çağ ve Liderlik” kavramını açıklamasıyla başladı. Yılmaz, “Dijital Çağda Liderlik” konulu konferansta yeniçağ, dijital çağ, bilgi çağı, teknoloji çağı, liderlik konularına değinerek günümüzdeki teknoloji çağının ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi verdi. Günümüzde değişen ve dönüşen dijital teknolojideki bilgilere değinen Yılmaz, teknoloji çağından örnekler vererek sunumuna devam etti.

Programın devamında iyi bir liderin nasıl olması gerektiğini anlatan Yılmaz, liderlik ile ilgili tanımlardan bahsederek liderlik vasıflarıyla ilgili olarak, “İyi bir lider olabilmek için bilgi, beceri, yetkinlik ve yetenek kavramları oldukça önemlidir. Dijital çağda temel yetkinlikler arasında teknik ve beşeri yetkinlikler öne çıkıyor. Dijital çağın önemli kavramlarını yönetecek ve analiz edebilecek liderlere ihtiyaç duyulacaktır. Analiz etme, eleştirel düşünme, duygusal zekâ, teknoloji okur-yazarlığı önemli başlıklar arasındadır. Yenilikçiliğe hazır olmamız gerekiyor. Karmaşık süreçleri yönetebilecek kabiliyette olmalıyız. İyi bir lider mevcut iş süreçlerinin tamamına hâkim olarak iyileştirerek ve ekibini işe dahil edecek kişiler olacaktır” ifadelerini kullandı.
Konferans sonunda Doç. Dr. Hasan Yılmaz öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Malatya HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mansetmalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.