DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.045,93-0.453
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

GÜRKAN, GÖZTEPELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Göztepe Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Burada sorunları yerinde dinleyen Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliğinde örnek hizmetlere imza attığını söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Göztepe Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek sorunları yerinde dinledi. Göztepe Mahallesi’nde yapılan toplantıya, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Kırçuval, Nevzat Aslan, Göztepe Mahalle Muhtarı Bilal Yerli, bazı birim müdürleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Göztepe Mahalle Muhtarı Bilal Yerli, Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden memnun olduğunu belirterek, Başkan Gürkan’a teşekkür etti. Muhtar Bilal Yerli, “Başkanımızın ziyaretleri bizleri fevkalade memnun etmektedir. Her daim kendisiyle görüştüğümüz ve her zaman telefonu 24 saat açıktır. Sorun ve sıkıntılarımızı anında dinliyor. Belediye Başkanımızın mahallemize yaptığı yatırımları sırasıyla anlatayım. Biliyorsunuz bir mahallenin gelişmesi için hakikaten imarın şartı olması gerekir. Başkanımızda Malatya’da görülmemiş bir imar verdi. 10 kat verdi. Burası kırsal kesim olduğu için gariban mahalle, burada parselin yüzde yüzünü kullanacaklar. Bu çalışmalardan dolayı başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerim ve muhtarlığımızın memnuniyetini dile getirmek istiyorum. Bu bölge Battalgazi’nin bir Fahri Kayahan’ı olma yolundadır” diyerek, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Göztepe Mahallesi sakinleri ile bir araya gelmekten memnun olduğunu ifade ederek, “Mahalleler her ne kadar apartman ve site imarı ile değerlendirilmiş olsa bile, mahallelilik ruhunu kaynaşma ve dayanışmayı, komşuluk ilişkilerimiz muhafaza ettiğimiz zaman, değerlerimizi hep koruduğumuz zaman inanıyorum ki o mahallede yaşamak zevk ve huzur içerisinde gerçekleşir. Aksi takdirde mahallede komşunun birbirini görmediği, derdini paylaşmadığı, birbirini tanımadığı bir komşuluk ilişkileri, hem inancımız açısından hem değerlerimiz açısından, hem de insanların genel kuralları açısından normal bir hadise değildir. Bunun için bize sorduklarında en büyük projeniz nedir diye, en büyük projemiz mahallelilik olgusudur diyoruz. Ve bugünde çok şükür mahallelilik projesi Türkiye teşmil edilmiş, rol model olmuş bir projedir. TOKİ Başkanının da belirttiği gibi, bundan sonra bizim TOKİ yapılarının mahalle konsepti şeklinde olacağını belirtmesi, diğer taraftan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sempozyumlarının ve panellerinin gerçekleşmesi de bunun en temel göstergelerinden bir tanesidir. 102 mahallemiz var. Ve mahallelerimizde komşuluk ilişkilerini, mahallelilik ilişkilerini temayüz ettirmek için gayret sarf ediyoruz” dedi.

İmar alanında yapılan çalışmalara değinen Başkan Gürkan, “Gerçekten de arkadaşlarımızın yapmış olduğu bu çalışmanın hemen akabinde müteahhit firmaların gelmesi, hem mahallelinin imar planından memnun olması, hem de yapılan imar planının mahalle konseptine ve site konseptine, yardımlaşma, havadar olmasına, geniş cadde ve sokaklarının olmasına, sosyal donatıların olmasına gerekli özen gösterilmiştir. Bu imar çalışmalarının da halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliğinde örnek hizmetlere imza attığını kaydederek, rekor düzeyde hizmetlerin yapıldığını söyledi.