DOLAR23,0802% -0.76
EURO25,1794% 0.4
STERLIN29,4436% 0.08
FRANG25,6679% 0.42
ALTIN1.458,80% 0,54
BITCOIN620.205-0.546
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

DOĞANŞEHİR DOĞALGAZA KAVUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Malatya’nın Doğanşehir ilçesine ilk kez doğalgaz verilmesi dolayısıyla Doğanşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene katıldı.

Doğanşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar,  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İlçe Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Aksa Doğal Gaz Malatya Müdürü Sertaç Uraz, Doğanşehir Belediyesi Başkanı Vahap Küçük, Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın açılış konuşmalarının ardından Vali Kaban yaptığı konuşmasında, “ Göreve başladıktan sonra bir iade-i ziyaret sırasında Vahap Başkanımı ziyaret ederken o sıra Aksa’nın Genel Müdürü gelmişti. Onunla da bir arada bulunduğumuz da bu konular konuşulurken Başkanımızın sanki kendisi ile ilgili bir mesele gibi çok büyük bir heyecanla bu doğalgazı nasıl karşıladığını, bununla ilgili heyecan duyduğunu görmüştüm. Daha sonra o sakin insan yaklaşık iki yıldır devam eden büyük ovalarla ilgili meselede de haklı olduğu üzere ki kendisini dinledik hakikatten haklı olduğu bir davası var. Orada da kendisine yapıldığı düşünülen haksızlık karşısında da aslan kesilmişti. Dolayısıyla Doğanşehirliler şanslı, kendileri için gerçekten büyük bir mücadele veren bir başkanları var. Ben bugün burada bu soğuk günde sıcak bir işin başlangıcı için bir arada bulunduğumuz bir vakitte bunun diğer hizmetlerle birlikte hayırlı olmasını dilerken, şu anda bizim buralarda huzur içerisinde bulunmamız için savaşan kahraman ordumuzun değerli mensuplarına da Allah yardım etsin diyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci yaptığı konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte Doğanşehir ilçesine ilk Doğalgaz törenle verildi.