DOLAR20,0323% 0.05
EURO21,5114% 0.5
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,1302% -0.05
ALTIN1.251,87% 0,16
BITCOIN27.882,464.127
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sizlerden Rekor Bekliyorum’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sizlerden Rekor Bekliyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu bay bay Kemal’den bir şey olmaz. İşte onu biz SSK’yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. Bu memurluğunu bile doğru dürüst yapamadı. 15 seçim 15 mağlubiyet. Şimdi yeni bir mağlubiyete hazırlanıyor. İnşallah sizlerden yine bir rekor bekliyorum” dedi.

“MALATYA’NIN DESTEĞİNİ DAİMA YANIMIZDA BULDUK”

Malatya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen konteyner kentte depremzedelerle bir araya gelen Erdoğan, “Aşkınız, coşkunuz, ahde vefanız için sizlere teşekkür ediyorum. Meydanlara taşan sevgi seliniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Malatya yiğitliğin, mertliğin, vefanın, kadir şinaslığın şehridir. Malatya bunlarla birlikte milli iradenin ve demokrasinin şehridir. Burası Turgut Özal gibi millet ve memleket sevdalısı, vizyon sahibi bir devlet adamını yetiştirmiş, toprağı bereketli bir şehirdir. Malatya’nın has evladı, Türkiye’ye özellikle demokraside kazanımlar elde etmiş, demokrasimizin yiğit savunucusu 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı memleketinde bir kez daha şükranla, rahmetle anıyorum. Malatya Turgut Özal’a nasıl sahip çıktıysa Allah razı olsun bizi de hiç yalnız bırakmadı. Ülkeye ve millete hizmet mücadelemizde Malatya’nın desteğini daima yanımızda bulduk” ifadelerini kullandı.

“14 MAYIS’TA MALATYA BİR KEZ DAHA DİK VE VAKUR TAVRINI ORTAYA KOYDU”

“Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek” yazılı pankartı okuyan Erdoğan, “Pazar’a hazır mıyız? Ama unutmayın; pazara kadar değil mezara kadar beraberiz. Onun için geriye kalan günleri dolu dolu geçireceğiz. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir. Ne demek bu, bayanlar kalenin içinde onlar var, gençler bütün muhataplarınızı hiç ihmal etmiyorsunuz. Çok çalışıyoruz, Pazar günü akşamı inşallah adeta yeni bir zaferle sandıklardan çıkıyoruz. 14 Mayıs’ta da Malatya bir kez daha dik ve vakur tavrını ortaya koydu. Malatya terör örgütlerinin uzantılarıyla yol yürüyenlere fırsat vermedi. Malatyalı insanımızı; “Alevi-Sünni, Kürt-Türk” diye bölmeye çalışanlara “dur” dedi. Bay bay Kemal talimatı nereden alıyor, Kandil’den alıyor. Peki, parlamentodaki görüşmeleri kimlerle yapıyor, PKK’nın parlamentodaki uzantılarıyla yapıyor. Ne kadar terörist varsa bay bay Kemal onlarla yol yürüyor. İşte benim ülkem, benim milletim bu teröristlerle el ele yürüyenleri Pazar günü sandığa gömecek mi? Demek ki durmayacağız. Malatyalı sandıklara koşarak geleceğine, demokrasisine, milletin adamına ve Cumhur İttifakı’na sahip çıktı. Bu kardeşine yüzde 69,5’a yakın oy verdi. Bu Malatya’nın nerede durduğunu gösteriyor. Parlamentoda Cumhur İttifakı’na yüzde 69’a yakın oy verdi. Yine rekor düzeyde destek veren Malatya’ya ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MALATYA YÜZDE 70’İN ÜZERİNDE OY İLE SANDIKLARI PATLATACAK”

Malatya’nın Cumhur İttifakı olarak mecliste 5 milletvekili ile temsil edileceğini dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar nasıl sizin güveninizi boşa çıkamadıysak, Allah’ın izniyle gelecekte de emanetinizi hakkıyla taşımaya devam edeceğiz. Ancak daha çok çalışacağız, daha çok koşturacağız, daha fazla ter dökeceğiz, daha fazla icraat yapacağız, daha fazla eser ve hizmet üreteceğiz. Malatya’nın sadece deprem yaralarını sarmakla kalmayacağız, her alanda hayalleriyle buluşturmanın peşinde koşacağız. Bunun için 28 Mayıs çok büyük önem arz ediyor. 14 Mayıs’ta milletvekilliği seçiminde çok büyük bir önem gösterdiniz. Türkiye’nin Cumhur İttifakı tarafından yönetilmesini istediğinizi gösterdiniz. Toplam 323 milletvekiliyle meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek, aslında iradenizi çok gür bir sesle deklare ettiniz. “İstikrar sürsün Türkiye büyüsün”, “Durmak yok yola devam” dediniz. Türkiye genelinde yüzde 49,52 ile sergilediğiniz duruşu bu sefer 28 Mayıs’ta çok daha güçlü bir şekilde tamamlamaya hazır mıyız? Bu ne demektir, demek ki 70’in üzerinde Malatya bir oy ile sandıkları patlatacak. “Eserler, hizmetler, projeler, yatırımlar, hayaller ve hedefler yarım kalmasın” diyeceksiniz.”

“SİZLERDEN REKOR BEKLİYORUM”

“Bu bay bay Kemal’den bir şey olmaz” diyen Erdoğan, konuşmasının devamında şunları ifade etti: “İşte onu biz SSK’nın başında olduğu dönemlerden biliyoruz. SSK’yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. Savaş Ay’ın röportajımı hatırlayın; neler yaptığını hatırlayın, bundan bir şey olmaz. Bu memurluğunu bile doğru dürüst yapamadı. 15 seçim 15 mağlubiyet. Şimdi yeni bir mağlubiyete hazırlanıyor. Malatya gereğini yapacak mı? Milletimize parmak sallayanlar derslerini alsın diyeceksiniz. Çok yüksek bir oy oranı ile inşallah sandıkları patlatacaksınız. Malatyalı kardeşlerimin desteğine güveniyorum. İnşallah bu sefer sizlerden yine rekor bekliyorum.”

“Asrın felaketinin neden olduğu acı yüreklerimizde bir an olsun dinmedi” ifadesini kullanan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “50 bin insanımızı depremde kaybettik ama şu anda onlar buna rağmen bütün kardeşlerim 50 bini aşkın insanımız Pazar günü yapılacak seçim öncesinde bizimle buluştular. Afetin ilk saatlerinden itibaren devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Arama-kurtarma, yardım ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesine kadar her alanda vatandaşlarımızın yanında olduk. Depremden buyana 650 bin görevlimiz depremzedelerimize hizmet için görev yaptı, 5 bini aşkın personel bölgede arama-kurtarma için çalıştı. Katar’dan Azerbaycan’a, Afganistan’dan Pakistan’a ve Balkanlar’a kadar tüm kardeşlerimizin duasını, desteğini de yanımızda gördük. Depremden sonra illerimizi ziyaret ederek hem milletimizin acısını paylaştık hem de yürütülen çalışmaları yerinde denetledik. Malatya’yı 6 Şubat’tan bu yana defalarca ziyaret ettik. Deprem konutlarının temel atma ve teslim töreni için gelmiş ve depremzedelerimizle iftar yaptık. Malatya dahil deprem bölgesini asla unutmadık. Afetzedelerimizi kaderlerine asla terk etmedik.”

“95 BİN 300 AFET KONUTU İNŞA EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaraları bir an önce sarmak, vatandaşları bir an önce yuvalarına kavuşturmak için çalıştıklarını kaydederek, “Konutlarımızın temellerini atıyoruz. Özellikle kentsel dönüşüm ve bu depremde zemin etütleriyle birlikte bu sıkıntıların yaşandığı yerlerde yerinde dönüşümün adımını atıyoruz. Deprem bölgesinde yıkık ve acil yıkılacak binaların enkazını tamamen kaldırdık. Hane desteği, kira ve taşınma desteğiyle, vefat edenlerin yakınlarına nakdi yardım olarak 30 milyar lira ödeme yaptık. Depremzedelerimize sahip çıktık. Barınma sorununun çözümü gündemimizin hep ilk sırasında. 100 bin konteyneri ilk 3 ay içinde kurma sözünü vermiştir, bu sözümüzü 17 bin fazlayla tuttuk. Bölgede 910 bin çadır kurduk. Ülkemiz genelinde 130 bin konut, 36 bin köy evi, 5 bin ahır olmak üzere 171 bini aşkın bağımsız bölümün inşa süreci başladı. Malatya’da da 14 bin konutun, 7 bin 131 köy evinin ve 679 ahırın yapımına bismillah dedik. Şehrimizde 70 bini deprem konutu, 25 bin 300’ü köy evi olmak üzere 95 bin 300 afet konutu inşa edeceğiz. Bunların yanı sıra 13 bin işyerimizde faaliyete geçti. Muhalefetin olmadık iftiralar attığı, eleştirdiği, akıllarınca dalga geçtiği Hatay Defne Hastanemizi 3 ay gibi rekor bir sürede hizmete aldık ve hasta kabulüne başladı. Muhalefet ne diyordu; “Bu kadar sürede hastanemi yapılır mı diyordu?” Yaparsa biz yaparız. Şimdi hedef 319 bini bir yıl içinde olmak üzere 650 bin yeni konut inşa etmektir. Deprem bölgesini eskisinden daha sağlam, daha planlı, daha güzel bir yer haline getirmekte kararlıyız. Ekim, kasım gibi de kalıcı konutların teslimine başlamayı hedefliyoruz” dedi.

“BİZ SİZİN YANINIZDAYIZ”

Depremzedelere de seslenen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sırf kendilerine oy vermediniz diye size zulmedenlere, size edepsizce hakaret edenlere bakıp da asla hüzünlenmeyin. Yaptıkları 3-5 kuruş yardımı sizlerin başına kakanlara asla kendinizi garip hissetmeyin. Bunlar ülke ve milletle gönül bağını koparmış, bir avuç mankurttur. Büyük aziz milletimizi bunlar asla temsil edemezler. 28 Mayıs, on yıllardır halka rağmen halkçılık yapan bu zihniyettin ülkemizin kurtuluşunun miladı olacaktır. Siyasi tercihiniz ne olursa olsun biz Cumhur İttifakı olarak sizin yanınızdayız. AFAD, Kızılay ile hep birlikte yanınızdayız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız, sorunlarınızı beraber çözeceğiz, zorlukları birlikte göğüsleyeceğiz, depremin yaralarını hep beraber saracağız. Yeter ki siz bize güvenin, inanın, destek ve duanızı eksik etmeyin.”

“KAYISI İLE İLGİLİ ADIMLARIMIZI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kayısıya da değinerek, “Bu sene yine maalesef kayısımızı dolu vurdu. Bu konula ilgili de biliniz ki iktidar yanınızdadır. Bu güne kadar nasıl adımlarımızı attıysak, yine bundan sonrada adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Biz, sizi yalnız bırakamayız” dedi.