DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.045,93-0.453
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News

MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN ÇAKIR’A TEŞEKKÜR

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı, 14 Şubat Çarşamba günü yapılan I. birleşimle başladı.

Meclis toplantı salonunda saat 14.00’de başlayan ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlığında yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri Afrin harekatına desteklerinden dolayı Başkan Çakır’a teşekkür ettiler.

ÇAKIR: RABBİM BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ ARTIRSIN

Meclis toplantısında Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtına değinen Başkan Çakır, bu harekatta şehit olanlara rahmet, gazi olanlara şifalar diledi. Başkan Çakır, “Askerimiz terör örgütlerine karşı Afrin’de  büyük bir mücadele veriyor. Ülkemizi karıştırmak isteyen dış mihraklar bu güne kadar  farklı terör örgütleri kurup  Türkiye’ye karşı kullandılar. YPG – PYD terör örgütüne 4 bin tır ve  2 bin uçak dolusu silah gönderilmesi Türkiye’nin ne kadar büyük bir tehlikede olduğunu gösteriyor. Bunlara karşı Türkiye 20 Ocak’ta Zeytin Dalı Harekâtını başlattı. Dualarımız ordumuzla birlikte. Rabbim birliğimizi-beraberliğimizi arttırsın.  Biz de hep birlikte ülkemiz ve geleceğimiz adına bir olacağız, beraber olacağız. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

KAMUOYU MOTİVE EDİLDİ, ASKER AİLELERİNE MORAL VERİLDİ

Daha sonra söz alan bazı AK Partili meclis üyeleri, Zeytin Dalı Harekâtına destek babında; şehrin bayraklarla süslenmesi, vatandaşlara 44 bin adet bayrak dağıtılması, asker ailelerinin ziyaret edilmesinin kamuoyunu motive edip, askerlere moral verildiği belirtilerek, bu organizasyon ve girişimlerden dolayı Başkan Çakır’a teşekkür ettiler.

Meclis üyeleri ayrıca Başkan Çakır’ın gayretleri sonucunda Malatya kayısısının TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde yer verilmesini nedeniyle kamuoyu adına Başkan Çakır’a bir kez daha teşekkür ettiler.

Meclis toplantısında söz alan CHP grup sözcüsü Hurşit Kuşçu,  ülkemizin uzun yıllardan beri terör olaylarından çektiğini belirterek, ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı tehdit unsuru olan  Afrin operasyonunu CHP grubu olarak desteklerini ifade etti.

MUHSİN YAZICIOĞLU İSMİ PARKA VERİLDİ

Meclis toplantısında yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan, Büyükşehir Belediyesi tarafından Darende ilçesine yapımı devam eden çocuk oyun parkına ‘Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’ isminin verilmesi komisyon raporu doğrultusunda kabul edildi.

Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinde faaliyet gösteren ticari taksiler için yapılan 10 adet taksi evinin yıllık kira ücretlerinin belirlenmesi için belediye başkanına yetki verilirken, MASKİ Personel A.Ş’nin kurulması hakkındaki MASKİ Genel Müdürlüğü’nün teklifi  de kabul edildi.

1. Birleşim Cuma günü

Gündemde yer alan bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, Şubat ayı meclis toplantısının II. Birleşiminin 16 Şubat Cuma günü, saat 14:30 da yapılması kararlaştırıldı