DOLAR20,1020% 0.65
EURO21,5702% 0.83
STERLIN24,9455% 0.21
FRANG22,2498% 0.77
ALTIN1.259,63% 0,78
BITCOIN27.900,852.779
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“BİZE ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”

Yayınlanma Tarihi : Google News

“Kendini bilmez zavallılar, ‘AK Parti’yi yönetenler cemaatlermiş’ söyleminde bulunuyorlar”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti’yi cemaatlerin yönettiği iddialarını sert bir dille eleştirerek, ” AK Parti ile özellikle İslami hassasiyeti olan sivil toplum örgütlerimizle aramızda ayrıştırmaya çalışanların kendi geçmişlerine bakacak olursak kendilerine hangi cemaatlerin destek verdiklerini, hangi şer odaklarının destek verdiklerini, hangi terör gruplarıyla yan yana olduklarını, hangi siyasi partinin özellikle PKK terör örgütünün siyasi kanadının 2015’teki 7 Haziran seçimlerinde ‘bir oyu da oraya verin’ diyecek kadar gaflet ve delalet içerisinde olduklarını da biz görmekteyiz, bilmekteyiz. Maalesef yerelde de bazı kendini bilmez zavallılar özellikle bu sivil toplum örgütlerimize karşı ‘AK Parti’yi yönetenler cemaatlermiş’ algısını doğuracak, onlara destek olacak bir şekilde bizden görünerek bu söylemlerde bulunuyorlar” dedi.

Milletvekili Şahin, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer ve partililerle birlikte Semerkant Vakfı Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.

Şube Başkanı Ali Birgin, Şahin’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İnşallah sayın vekilimizin bu ziyareti toplumumuzun ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğe vesile olması hassasiyeti ile hayırlara vesile olur” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını önemsediklerini ifade ederek, “İnsanlarımızın yetişmesi için, vatanına, milletine, devletine, bayrağına, ezanına, ümmetin sorunlarına duyarsız kalmayacak olan bu gibi oluşumlarımızın bugüne kadar özellikle yasaların imkan verdiği ölçüde hayatlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz ama maalesef bazı sivil toplum kisvesi adı altında yıkıcı bir takım faaliyetler içerisinde olan daha farklı oluşumlar var.  Ama bugüne kadar AK Parti’nin özellikle gönül coğrafyası olarak ifade etmiş olduğumuz bu coğrafyada yaşayan siz gibi arkadaşlarımızın bu hassasiyetinden dolayı sizleri kutluyorum” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürülen “Zeytin Dalı” operasyonuna da değinen Malatya Milletvekili Şahin, “Şuanda Afrin bölgesinde bir operasyon var. Bu operasyon için Mehmetçiğimize dualarınızı bekliyoruz.  Zararlı unsurların temizlenmesi, bertaraf edilmesi için Mehmetçiğimiz bu karda, kışta, soğukta, yağışta, gerçekten kelle koltukta bu ülkenin menfaati için, bizlerin nesillerinin daha müreffeh bir ortamda terörsüz kazasız belasız bir yaşam sürdürebilmesi için mücadele ediyorlar. Allah yardımcıları olsun, muzaffer kılsın” dedi.

Şahin, AK Parti’yi cemaatlerin yönettiği iddialarını sert bir dille eleştirerek, şunları söyledi: “Bize destek veren arkadaşlarımızı bir cemaat olarak ifade edip  AK Parti ile özellikle İslami hassasiyeti olan sivil toplum örgütlerimizle aramızda ayrıştırmaya çalışanların kendi geçmişlerine bakacak olursak kendilerine hangi cemaatlerin destek verdiklerini, hangi şer odaklarının destek verdiklerini, hangi terör gruplarıyla yan yana olduklarını, hangi siyasi partinin özellikle PKK terör örgütünün siyasi kanadının 2015’teki 7 Haziran seçimlerinde ‘bir oyu da oraya verin’ diyecek kadar gaflet ve delalet içerisinde olduklarını da biz görmekteyiz, bilmekteyiz. Ama maalesef yerelde de bazı kendini bilmez zavallılar özellikle bu sivil toplum örgütlerimize karşı AK Parti’yi yönetenler cemaatlermiş algısını doğuracak, onlara destek olacak bir şekilde bizden görünerek bu söylemlerde bulunuyorlar.  Ama ben kesinlikle ve kesinlikle sizin gibi olan sivil toplum örgütlerimizin hiç birinin bugüne kadar devlet içerisinde FETÖ türü bir yapılanmanın sevdalısı olmadıklarını öyle bir niyetlerinin olmadığına şahidiz.”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Sıla Bilgi Kültür Ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek dernek yöneticileri ile bir süre istişare etti.