DOLAR20,8096% 0.09
EURO22,5554% 1.07
STERLIN26,5149% 1.27
FRANG22,9422% 0.46
ALTIN1.325,94% 1,03
BITCOIN26.912,92-0.117
Manşet MalatyaTÜM YAZILARI

Bingöl Valisi Ekinci'den Polis Haftası kutlama mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News

BİNGÖL (AA) – Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yılı ve Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ekinci, mesajında, polis teşkilatının vatandaşların huzuru ve güvenliği için yurdun dört bir yanında fedakarca görev yaptığını belirtti.

Devletin temel kurumlarından olan ve yüksek görev bilinci ile sorumluluklarını en iyi, doğru ve hızlı şekilde yerine getirmeyi sürdüren polis teşkilatının gününü kutlayan Ekinci, şunları kaydetti:

"Din, devlet ve millet bilinciyle gece gündüz demeden vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren gözbebeği kurumumuz polis teşkilatımız ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle son yıllarda, terör başta olmak üzere, suç ve suçlulara karşı verdiği amansız mücadelesindeki başarısından dolayı polisimizle gurur duyuyoruz. Yaşadığımız zamanın ihtiyaçlarına göre kendisini yenileyen, her durumda hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını önceleyen, kadim medeniyetimizi ve kültürel değerlerimizi korumayı görev bilen emniyet mensuplarımız vazife ve sorumluluklarını bundan sonra da en güzel şekilde devam ettireceklerdir inşallah. Şehit kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize ve gazilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür temenni ediyorum."