DOLAR20,7957% 0.03
EURO22,3377% 0.33
STERLIN26,0991% 0.27
FRANG22,8551% 0.08
ALTIN1.308,19% -0,32
BITCOIN26.929,69-0.752
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“BAZI KIRINTILAR BAYKUŞLAR GİBİ ÖTÜYOR”

Yayınlanma Tarihi : Google News

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Miraç Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek dernek başkanı Sıddık Taş ve dernek gönüllüleri ile bir araya geldi.

Miraç Kültür Merkezi Dernek Başkanı Sıddık Taş, Milletvekili Şahin’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsederek; “Malatya dokusu sağlam olan, kumaşı sağlam dokunmuş olan ender illerimizden bir tanesi. Bu bölgede geçmiş dönemlerde, her dönem için dik durmasını bilen onurlu ve omurgalı bir yapının varlığını, sizin gibi sivil toplum örgütlerimize borçluyuz” dedi.

Şahin sözlerinin devamında Güneydoğuda yaşanan terör olaylarının sona ermesi için devletçe alınan önlemelere değinerek;” Okulda olması gereken 13-15 yaşındaki kızlarımız olsun erkek evlatlarımız olsun doğu ve güneydoğuda dağda kimin hangi emellerine alet oluyorlar bunu çok daha iyi görüyoruz. Ama bugün hamdolsun devletin orada şuanda en iyi bir şekilde yeni baştan kuralları ve yasaları organize bir şekilde ihdas etmesi  ile beraber oradaki asayişin tesis edilmesiyle beraber ben eminim şuana kadar bu bölgede analarından koparılan devşirilen çocuklarımız inşallah vatanına, milletine, insanlarımıza, ezanına saygılı, bayrağına saygılı vatandaş olma özelliği noktasında çok güzel hizmetler vereceğine kanaat getiriyorum” dedi.

Vakıf ve derneklerin yasaların denetimine tabi olduklarını da dile getiren Milletvekili Şahin 15 Temmuz sürecindeki tutumlarından dolayı vakıf ve cemaatleri tebrik ederek; ” Fetö denilen bir alçak terör örgütünün yapılanması vardı. Buda 15 Temmuz ile en son zirve yaptı. Hem rabbimizin yardımı inayeti ile hem de Türkiye’deki siz ve size benzer değerli vatanını, milletini seven duyarlı olan kesimlerin gayretleri ile onların ellerinde tankları, topları, helikopterleri, uçakları olmasına rağmen rabbim bizleri muzaffer eyledi. Ama o gibi alçaklığa bu ülkede bir daha rastlanmayacağı kanaatindeyim. Önce niyetlerini çok farklı gösterdiler daha sonra asıl niyetlerinin ne olduğunu iyi kötü tahmin ettiler. Ama ben 70’li yıllardan itibaren iyi kötü fark ettik tanıdık. Ama bir gün olsun onlara karşı birçok arkadaşlarımız sizler gibi mücadele eden arkadaşlarımız onlara hiç bir zaman itibar etmediler. Özellikle Anadolu’nun köyünden gelip imkansızlıklar içerisinde mecburiyetten dolayı onlara destek veren bazı insanlar olmuşsa da  bugün o kesiminde büyük bir kahir ekseriyetinin yanlıştan döndüklerini biliyoruz. Onların içerisinde onların omurgasını oluşturmaya çalışan kesimlerinde kesinlikle şuanda devletin adli mercileri gereken soruşturması, yargılaması ne ise sonuna kadar arkalarındayız. Gönül ister ki gerçekten o okyanus ötesinde ki bunağında dahil olmuş olduğu en azından bunun temel taşlarını oluşturan bu alçakların en ağır cezayı hak ettiklerini düşünüyorum. İdam olmaları lazım ama şuanda idamın ötesinde üç beş kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılıyorlar. Eminim buna tevessül edenlerin akıbetinin ne olduğunu bugün en iyi bir şekilde gördük görmeye devam edeceğiz” dedi.

Şahin sözlerinin devamında bu tür dernek ve cemaatlerin FETÖ benzeri yapılar ile bir gösterilmesin de tepki göstererek; “Bunlara benzerlik addettiğini iddia eden bazı onların özellikle kırıntılarının şuanda maalesef Türkiye’nin bütün sahasında özellikle baykuşlar gibi ötmeye başladıklarını görüyoruz. Bu sivil toplum örgütlerimizi de FETÖ benzeri olduğundan hareketle bir söylem geliştirmeye çalışıyorlar.  Bu söylemlerini biz 1980 sonrasında, 1997 yılı 27 Şubat sonrasında da zaten aynı senaryoyu söyleyenler bunlardı. Kendilerinden başkasının buralarda güçlü bir şekilde varlık sürdürmelerine asla kabul etmiyorlar ama şuanda vatandaşımızda bunu çok iyi biliyor devlette bunu çok iyi biliyor” dedi.

Zeytin Dalı Harekatına da değinen Milletvekili Mustafa Şahin; “Hatay’dan Irak sınırına kadar bir koridoru bu PKK ve PYD/YPG Terör Örgütüne Akdeniz’i açmak için oluşturulmaya çalışılan o güzergahtaki yapılanmayı yine siz ve size benzer bir çok arkadaşlarımızın duası ve desteği ile Mehmetçiğimizin orada muzaffer olması için gece gündüz tüm dualarımız onlarla. O bölge açısından çok stratejik olan Burseya   denilen bir bölgeyi oradaki sivil vatandaşlarımıza bir zararın verilmemesi için özel bir günün beklendiğini biliyoruz. O imkanlar oluşur oluşmaz Türk Ordusu karşısında ki bir avuç çapulcu yer ile yeksan oldu. 7 yüze yakın oradaki teröristler gebertildi. Ne olursa olsun hak ettikleri cezayı buldular. Bizim orada hiç bir zaman için istilacı bir mantıkla bulunmadığımızı biliyoruz. İster Selçuklular döneminde olsun ister Osmanlı döneminde olsun gitmiş olduğumuz yerlerde istila amaçlı gitmemişiz, orada huzurun, adaletin, insan haklarının, özgürlüklerinin orada yaşayan insanların yaşam standartlarının yükselmesi için bu mücadele veriliyorsa bugünde bu amaçla orada olduklarını biliyoruz” dedi.