DOLAR20,1085% 0.68
EURO21,6263% 1.02
STERLIN24,9458% 0.21
FRANG22,2499% 0.78
ALTIN1.257,17% 0,58
BITCOIN27.907,052.72
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“ASLANOĞLU DENEN BİR VEKİL GELDİ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“ASLANOĞLU DENEN BİR VEKİL GELDİ”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Amacımız elbette ki burada halka hizmet etmektir. “Halka hizmet hakka hizmettir” bundan hareket ile biz bu işin içerisindeyiz. Biz bu minval üzeri hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz” dedi.

Milletvekili Şahin, Fatih ve Yeşilkaynak Mahallesi’ni ziyaret ederek muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Merkez Fatih Mahallesi Muhtarı Ahmet Ulukaya, “Siyasetin kıyısında yaklaşık 40 senedir bulunmaktayım.20 senedir muhtarlık yapmaktayım. Buraya birçok siyasetçi geldi fakat AK Parti kurulduktan sonra seçimlerde değil her zaman ziyaretlerde bulunuluyor. Biz bu durumdan çok memnunuz. Vekillerimiz olsun belediye başkanlarımız olsun Başkan yardımcılarımız olsun onlarla arkadaş gibi olduk. Bir derdimiz olsa gece gündüz fark etmez telefonları açık bulunmakta. Siz Vekillerimizde senede bir iki defa bizleri ziyaret etmektesiniz, telefonlarımıza cevap vermektesiniz bunlar içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Bazı vekillerimiz telefonlarımıza bakmıyor. Buraya gelen siyasetçilerimizden de AK Partinin haricinde bir tek Mevlut Aslanoğlu denen 2003 ler de mi 2004 lerde mi bir milletvekili geldi o da bizimle burada kavga etti çıktı gitti Allah rahmet eylesin genede. Onun haricinde değişik bir milletvekili gelmedi. Ben hiç bir milletvekili AK Parti dışında kabul etmiyorum.” dedi.

Yeşilkaynak Mahalle Muhtarı Ömer Keleş ise “Bugüne kadar hep bizim yanımızda oldunuz. Bizde mahalle olarak her zaman size desteğiz ve sizin yanındayız” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, muhtarların kendileri için önemli olduğuna dikkat çekerek, “Yeşilyurt her yıl 12 ile 15 bin nüfusu büyüyen bir ilçe. Malatya büyümesini gerçekleştirdiği gibi Malatya’nın içinden de göçü alan bir ilçemiz bu yüzden bizim sorumluluğumuz daha ağır. Bu büyümeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bizde Yeşilyurt Belediyesi olarak gerek geçmişteki eksikliklerimizi hizmetlerimizi tamamlamak gerekse yeni büyüyen alanlarla ilgili sorunsuz sıkıntısız memnun bir şekilde büyümeyi gerçekleştirmek için Yeşilyurt belediyesi olarak gece demeden gündüz demeden milletimizin hizmetindeyiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise “Siyaset kurumu olarak ister yerel siyaset ister genel siyaset noktasında bizim görevimizde vatandaşımızın karşılaşmış olduğu birtakım sorun ve sıkıntılar var ise bunları çok kısa bir süre içerisinde mutlaka minimize edebilmektir. Keşke hepsini tüketebilsek ama bugün birini tüketirsin yarın başka bir sorun mutlaka karşımıza çıkar. Ama siyasetçilerimizde az önce Ahmet muhtarımızda ifade etti, ulaşılabilir olmaları bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Bugün hem belediye başkanımız hem de şehrimizin bir milletvekili olarak lüzumu halinde hemen geliyoruz. Muhtarlıklarımıza da senede bir iki muhakkak gelmeye çalışıyoruz. Amacımız elbette ki burada halka hizmet etmektir. “Halka hizmet hakka hizmettir” bundan hareket ile biz bu işin içerisindeyiz. Biz bu minval üzeri hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Bugün Türkiye’nin genelinde yerli ve milli birliği beraberliği o şuur içerisinde düşünen insanlarımızın bir araya gelmesi için önemli bir projenin öncülerindeniz” dedi.

2019 yılında yapılacak seçimlerin Türkiye için önemli olduğuna vurgu yapan Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımız olsun Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Sayın Bahçeli olsun gerçekten bu konuda bir birlikteliği 2019’un ileriki hedeflerini aşacak düzeyde milli bir duruşu sergilediler. Bunlar önemli olan şeylerdi. Biz AK Parti olarak yüzde 50’nin üzerinde bir oy oranına sahip iken bugün amacımız yüze 50’yi aşmış bir parti olmamıza rağmen bunu yeterli görmüyoruz. Güzel bir çalışma fakat gönül istiyor ki aynı düşünce aynı idealler için bu ülke vatandaşı olma hasebi ile herkesi kucaklayalım. Biz bunu yaparken bir bakıyorsunuz ana muhalefet partisi maalesef başta genel başkanı olmak üzere ya HDP ile beraber oluyorlar ya DHKP-C ya da PKK ile beraber oluyorlar. Yani herkes kendisine yakın olan yol arkadaşlarını kendilerine yakın gördükleri ile bu yolu kat etmeye çalışıyorlar. Yanılmıyorsam geçen hafta İstanbul da ana muhalefet partisinin bir il başkanının atmış olduğu tweetlere bir bakarsak işte kişinin ne olduğunu vermiş olduğu tweetlerdeki mesajlarla kendilerini en iyi şekilde ifşa etmiş oluyorlar. Biz bir halktan korkuyoruz birde Hak’tan korkuyoruz. Halka karşı sorumluyuz Hakka karşıda mesulüz. Elbette ki cenabı Allah’ın bize yüklemiş olduğu insanlarımızın kahir ekseriyetinin bu düşünce içerisinde hayatlarını idame ettirirken vatandaşımıza çok yabancı bir tweetle 7 dakikada cenabı Allah’ın bizlere haram etmiş olduğu bir hayvanın (domuz) etinin dörtte birini yiyecek kadar obezite olmuş olan bir siyasetçinin atmış olduğu tweetleri görüyoruz. Özellikle malum il başkanının atmış olduğu tweetlerde biz ne yapıyoruz “milleti yaşat ki devlet yaşasın” diyoruz ama bunlar ne yapıyorlar “katil devlet” diyorlar. Ne ölülerimize saygıları var nede dirilerimize saygıları var onlar kendilerine yakışan duruşu sergileyerek bahsetmiş olduğumuz terör örgütleri ile bir birliktelik içerisinde olmaya gayret gösteriyorlar.2019 bizim için önemli eğer onları tasdik eden var ise onların yaptıklarını onaylayan var ise buyursunlar onlara destek versinler” diye konuştu.