DOLAR20,1020% 0.65
EURO21,5702% 0.83
STERLIN24,9455% 0.21
FRANG22,2498% 0.77
ALTIN1.259,63% 0,78
BITCOIN27.900,852.779
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

“AMACIMIZ MALATYA’YA BİR ŞEYLER KATMAK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“AMACIMIZ MALATYA’YA BİR ŞEYLER KATMAK”

“AMACIMIZ MALATYA’YA BİR ŞEYLER KATMAK”

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Derneği (MASTÖB) Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz Sivil Toplum Kuruşlarının üzerine düşen görevi yeterince üstlenmediğini belirterek bizler Malatya için güzel işler yapmalı ve Malatya’ya bir şeyler katmalıyız dedi.

Dernekler genelde yanlarına bir siyasi parti alarak kendi amaçlarınca kullanmaya çalışıyor veya köklü çözüm üretmeye güçleri yetmediğinden verdikleri emeğin karşılığını alamıyorlar. MASTÖB’de her görüşten arkadaşımız mevcut çok güzel bir mozaik oluşturduk ve tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağız diyerek yola çıktık ve bunu başardığımız inancındayız. İktidarı eleştirip muhalefeti yok sayma peşinde değiliz.  Bizler tepeden tırnağa gerek Bakanımız, gerek Milletvekillerimiz, gerek Belediye Başkanlarımız, gerekse Muhtarlarımız ile her zaman uyumlu çalışacak organizasyonlar yapıyoruz.  Amacımız Malatya’ya bir şeyler kazandırmak.

“KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR”

MASTÖB olarak bizler sorun üreten bir Sivil Toplum Kuruluğu değiliz. diyen Cengiz “Amacımız kimseyi rencide etmek değil amacımız Malatya için çalışıp var olan bir sorunu ortaya çıkartıp o sorunun çözümüne ilişkin çalışarak olayı masaya yatırıp her yönüyle ele alıp sorunu giderme peşindeyiz” dedi.

Başkan Cengiz “kısa zaman içerisinde inşallah Ege Bölgesinde de faaliyete başlayacaklarını ifade ederek başlangıçta ki hedeflerimize daha ulaşamadık Malatya için yapılacak daha çok işimiz var” dedi.

“FARKLILIKLAR AYRICALIĞIMIZ”

Kendi hırslarımızdan uzak durmalıyız diyen Cengiz “Burada yapılan tüm doğru ve yanlışlar kuruma yansıyor. Burada ki insanlar Kurumu temsil ediyor. Biz hiç bir Belediyenin bütçesinden veya bir partiden kesinlikle destek almıyoruz. Bize katılan arkadaşlarımız MASTÖB e neler katabilirim diye gelecek kişilerdir. Derneğimizden beklentisi olmayıp Malatya için neler yapabiliriz diyen arkadaşlara kapımız her daim açıktır” dedi.

“MALATYA KOZMOPOLİTİK BİR ŞEHİR”

Başkan Cengiz “Malatya Kozmopolitik bir şehirdir Doğunun Batıya açılan kapısıdır, Her etnik yapıda insan Malatya’da sıkıntısız bir şekilde yaşamaktadır. Olaylara aklı selim yaklaşan insanlarımız mevcuttur. Bu duyarlılıkla hareket etmekteyiz MASTÖB olarak bizim en önemli gücümüz insandır, beyindir. Memleketimizin sorunlarına çözüm noktasında birlik, beraberlik asıl hedefimizdir. Memleketimizin ekonomisine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmak, sorunları tespit etmek bizim öncelikli hedefimizdir. Yapacağımız en güzel şey toplumun değerlerini koruyabilmek ve kanayan yaraya parmak basabilmektir” dedi.