DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.045,93-0.453
Manşet MalatyaTÜM YAZILARI

Ahlatlı şehidin vasiyeti olan caminin minaresinin temeli atıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ahlatlı şehidin vasiyeti olan caminin minaresinin temeli atıldı

BİTLİS (AA) – Van'ın Çaldıran ilçesinde 2019 yılında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk'ün vasiyeti üzerine memleketi Bitlis'in Ahlat ilçesinde yapılan caminin minaresinin temeli atıldı.

Caminin inşaat çalışmaları devam ederken, Bitlisli hayırsever iş insanı Zeki Peker'in yapımını üstlendiği minarenin de temeli atıldı.

Şehidin babası Kerem Öztürk, oğlunun vasiyetine sahip çıkan ve caminin yapılmasında desteklerini esirgemeyen ilçe halkına ve minare yapımını üstlenen iş insanı Zeki Peker'e teşekkür etti.

Kulaksız Mahallesi Cami Minare ve Kur'an Kursu Yaptırma Derneği Başkanı Şerafettin Tanyeri ise şehidin vasiyeti üzerine yapımına başlanılan caminin kaba inşaatının tamamlanma aşamasına geldiğin belirtti.

Caminin yanında Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu binasının da yapıldığını belirten Tanyeri, şöyle konuştu:

"Kursumuz 5 katlı olacak. Şu an iki katını yaptık. Bugün de minarenin temelini atıyoruz. Derneğimize ciddi destekleri olan ve minare yapımını üstlenen değerli iş insanımız Zeki Peker'e ve bugüne kadar katkıda bulunan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz. İnşaatımız devam ediyor. Bugüne kadar 1,5 milyon lira harcama yaptık. Buranın tamamlanması için 3 milyon liraya daha ihtiyacımız var. Bütün hayırseverlerin şehidimizin vasiyetini sahiplenmelerini istiyoruz. "