DOLAR20,0323% 0.05
EURO21,5114% 0.5
STERLIN24,9742% 0.83
FRANG22,1302% -0.05
ALTIN1.251,87% 0,16
BITCOIN27.882,464.127
Berkman DulcanTÜM YAZILARI

Ağbaba ‘Gürkan’a Allah Akıl Fikir Versin’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ağbaba ‘Gürkan’a Allah Akıl Fikir Versin’

Ağbaba’dan depremi insanların azmasına bağlayan Gürkan ile ilgili konuştu: “Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz”Ağbaba,”Azanlar Bostanbaşı’nda 15 katlı binalara ruhsat verenler değil mi?”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremi insanların azgınlığına bağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yanıt verdi. Ağbaba, “Yeşilyurt Belediyesi’nin depremden 6 ay önce teslim ettiği Yeşil Topsöğüt Konutları’nın hali ortada. Azanlar kim ortada.” ifadelerini kullandı.

Ağbaba açıklamasında; “Diyor ki deprem insanların azmasından dolayı oldu. Allah sana akıl, fikir versin Selahattin Gürkan. Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız Milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.” dedi.

Selahattin Gürkan’a Allah akıl fikir versin

Sevgili Malatyalılar, artık lütfen Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a laf söylemeyin, onu eleştirmeyin. Çünkü kendisi Türkiye’ye Malatya’nın reklamını yapıyor. Biliyorsunuz kullandığı cümlelerle Malatya bütün Türkiye’nin gündemine gelmişti. Ne demişti kendisi; ‘ölülerimizi güzel gömüyoruz’ Kendisi şimdi ne diyor? ; ‘deprem insanların azmasından dolayı oldu’ Allah sana akıl, fikir versin Selahattin Gürkan.

Ey Malatyalılar sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız Milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.

Yeşilyurt Belediye başkanı Mehmet Çınar mı azmış yoksa 15 katlı binalara ruhsat verenler mi?

Kim azmış acaba, hep birlikte bakalım. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar mı azmış? İnternet sitelerinde “Kaliteli ve özellikle deprem yönetmeliğine uygun konut projeleri” olarak belirtilen Yeşil Topsöğüt konutları 6 ay önce teslim edildi. Ya da 2020 depreminde ağır hasardan hafif hasara çevrilen binalar çöktü, insanlar öldü Malatya’da. Acaba azanlar o ağır hasarlı binaları hafif hasara çevirenler değil mi? Azanlar Malatya’da Bostanbaşı’nda 15 katlı binalara ruhsat verenler değil mi?

Bu açıklama bizi derinden üzdü

Enkazın altında kalan ölen, çocuklarımızın suçu günahı nedir. Değerli Malatyalılar bu açıklama bizi derinden üzmüştür. Bu açıklama Malatya’da depremde hayatını kaybedenlere, iş yerlerini, evlerini kaybedenlere büyük hakarettir. Bu açıklamayı yapanları sizlerin vicdanınıza havale ediyorum.

İnsanların güvenerek aldığı Yeşilyurt Belediyesi konutlarının hali ortada

Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı Yeşil Topsöğüt konutları önündeyiz. Bu evler depremden altı ay önce teslim edildi. İnsanlar nafakalarından keserek Yeşilyurt Belediyesi yaptığı için güvenerek buradan ev aldılar.  Ama bu konutların depremde ne hale geldiğini görün. Belediye başkanı “bu konutların yıkılmasının sebebi betonu insanların sulamamasından kaynaklı” diyor. Değerli Malatyalılar işte bu anlayış, bu liyakatsizlik ve bu vasıfsızlık Malatya’yı yerle bir etti. Değerli hemşirelerim sizden rica ediyorum; sizler bu liyakatsizliğe, vasıfsızlığa mecbur değilsiniz, mahkûm değilsiniz. Sizi bu vasıfsızlara mahkûm edenlere 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.